Oblečenie na motorku: Prináša do jazdy štýl aj ochranu

Bunda na motocykel. Niekomu, kto na motorke nejazdí, určíte príde na myseľ klasická čierna kožená bunda. To je ikonický obraz, ktorý médiá používajú už roky na vykreslenie motocyklového oblečenia. Aj keď tento štýl bundy je medzi jazdcami stále populárny, pre jazdcov je k dispozícii oveľa viac možností.

 

Odev

Bez ohľadu na to, na čom a ako jazdíte, nájdete široký výber oblečenia na motorku. Určite existuje  motocyklová bunda, ktorá bude vyhovovať vášmu štýlu a potrebám. Problém však predstavuje široké spektrum motocyklových búnd. Ako si vyberať tú správnu bundu na motocykel, ktorá bude najlepšie zodpovedať vášmu štýlu jazdy? Kožená bunda môže byť najlepšou voľbou pre jazdca na rýchlostných cestách, ale môže predstavovať tú najhoršiu voľbu pre jazdca na dobrodružných cestách.

Športová bunda je často vnímaná ako ležérnejšia alebo uvoľnenejšia verzia pretekárskej bundy s niekoľkými ďalšími funkciami. Strih je veľmi podobný, aby vyhovoval potrebám jazdnej polohy motorky.

Motocyklové pretekárske bundy musia byť skonštruované z materiálov odolných voči oderu z dôvodu rizika vysokých rýchlostí. Hustá hovädzia koža je často najlepším a najbežnejším materiálom použitým pri výrobe bundy kvôli jej vynikajúcej odolnosti proti oderu. Syntetické strečové panely sú umiestnené v kľúčových oblastiach na podporu mobility jazdca. Vnútorné pancierovanie je bežné na zabezpečenie ochrany pred nárazmi a šmykmi pri vysokej rýchlosti.

 

Všetko ostatné

Pri úvahách o jazdeckom výstroji je potrebné zaobstarať si aj ostatné užitočné moto doplnky. Treba zvážiť kúpu prilby, vhodnej obuvi, dlhého spodného prádla, chráničov sluchu a ochranu očí.

Dlhé spodné prádlo je k dispozícii v letnej aj zimnej verzii. Prvá z nich pracuje s prirodzeným procesom chladenia, aby lepšie uľahčilo odvádzanie vlhkosti a udržalo vás v chlade a bez potu. Ak sa snažíte zostať v teple, pozrite sa na dlhé spodné prádlo vyrobené z membrány odolnej proti vetru.

Motorky majú hlasný motor. Aby ste ochránili svoj sluch, je vhodné nosiť špunty do uší.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Oblečenie na motorku: Prináša do jazdy štýl aj ochranu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *