Nosiče pre deti

Ako vybrať správny nosič? Nosenie bábätiek nie je len nejakým novodobým trendom či módou. Od nepamäti nosili mamičky svoje deti a stále je to bežné v mnohých kmeňoch a krajinách. U nás sa tiež čoraz viac mamičiek rozhodne svoje bábätko nosiť. Nosenie má totiž nesporne veľa výhod a štúdie poukazujú na celý rad pozitív na dieťa. Nosené bábätká bývajú napríklad menej plačlivé, dobre sa dojčia, netrápia ich toľko koliky a v konečnom dôsledku bývajú i samostatnejšie než „nenosené“ deti, ako vyplýva z nejedného prieskumu.

 

Využitie

Sú veľmi praktickou pomôckou. O to viac sa vám šatka zíde počas leta, keď vďaka peknému počasiu chodievate na výlety do prírody alebo okolitých miest. Vďaka šatkám a nosičom pre deti môžeme mať malé dieťa všade so sebou. Niet sa preto čudovať, že sa tieto pohodlné výrobky tešia veľkej obľube. Existujú viaceré druhy pekných šatiek, určené pre deti rôznych vekových kategórií. Vybrať si môžete šatky pre novorodencov i na celé obdobie nosenia.

 

Ergonomické nosiče

Poznáme ergonomické nosiče detí z vysokokvalitných látok a tiež zo šatiek na nosenie detí. Nájsť sa dajú nosiče pre novorodencov s novorodeneckou vložkou aj rastúce nosiče bez nej, prackové nosiče, i nosiče všetkých veľkostí. Vhodné sú na dlhodobé nosenie, ako aj na rýchle presuny a výlety. K dospozícii býva široký výber farieb a vzorov.

Materiál

Šatky sú často zložené z prírodných materiálov. Medzi ne patrí aj kvalitná 100% organická bavlna, ale tiež aj rôzne prímesové materiály, ktoré sú vhodné na pohodlné nosenie v každom ročnom období.

Ideálna šatka je taká, v ktorej nie je príliš teplo. Šatka v úväze obopína telo matky a dieťaťa a je niekoľkokrát cez jednotlivé časti tela previazaná, preto ju možno považovať za ďalšiu vrstvu oblečenia, ktoré mama aj bábätko majú na sebe.

Jedným z dôležitých údajov šatky je jej gramáž. Je to údaj, ktorý vyjadruje hrúbku šatky a jej hustotu tkania. Podľa gramáže vieme šatky rozdeliť na tenké, stredne hrubé a hrubé. Tenké šatky sú určené pre novorodencov alebo malé deti do 9 kg. Pod váhou ťažšieho dieťaťa by sa šatka mohla mamičke zarezávať do ramien. Pri tenšej šatke ale nie je tak teplo, čiže sú najvhodnejšie na leto. Zo známych nosičov môžeme spomenúť napríklad Little frog.

 

Nevhodné riešenie

Takzvané klokanky sú pomerne populárne aj v našich končinách. Ich výhodou, ako mnohí výrobcovia argumentujú, je možnosť nosiť bábätko otočené tváričkou od seba i k sebe. Tieto nosiče však absolútne nerešpektujú detské telíčko a predstavujú nevhodný spôsob nosenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Nosiče pre deti, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *