Nielen plechové dózy vás pripravia na vianočné pečenie

Nie je iné obdobie v roku, kedy by sme tak vo veľkom vypekali, ako na Vianoce. Najneskôr na začiatku novembra by sme mali mať všetko nachystané. Oprášte recepty, do ktorých sa tento rok pustíte, nachystajte si formy na pečenie aj plechové dózy na suché slané a sladké pečivo.

 

Plechové dózy ukryjú trvanlivé pečivo pred maškrtnými jazýčkami

Trvanlivé vianočné cukrovinky, ale aj trvanlivé slané pečivo, môžeme začať piecť už s veľkým predstihom pred Vianocami. Nielenže vydrží, ale niektoré potrebuje skutočne odstáť, aby sa v ňom doslova prebudila tá správna harmonický chuť, či aby správne zmäklo. Kam ale napečené suché pečivo a rôzne nepečené kúsky uložiť? Ideálne sú plechové dózy. Do každej uložte iné napečené koláčiky, aby sa navzájom neprebili ich chute a vône.

 

Nezabudnite si doplniť rôzne potreby na pečenie

Ak sa pred Vianocami chystáte na skutočne veľké pečenie, určite sa zamyslite, či nepotrebujete dokúpiť aj niektoré potreby na pečenie. Pečiete spolu s dcérou? Hodiť sa vám bude valček na cesto aj podložka naviac. Skúste tie moderné a praktické zo silikónu.

 

Urobte si inventúru vo formách na pečenie

Dajte si dohromady zoznam toho, čo sa chystáte tento rok na Vianoce upiecť. Hneď na to si urobte inventúru vo formách a formičkách na pečenie, ktoré máte. Chceli by ste konečne upiecť makronky? Alebo osie hniezda? Či sa pustiť do tzv. cupcakes, čo sú vlastne efektne prezdobené mini muffiny? Nezabudnite si včas kúpiť vhodné formy na pečenie. Bez nich niektoré koláče neupečiete.

 

Včas si kúpte aj oriešky a zdobenie

Keď už máte na hromade recepty a potreby na pečenie, je čas nakúpiť potrebné ingrediencie. Včas sa hodí nakúpiť oriešky a mandle, ale aj špeciálne zdobenie. Nie je to o tom, že by hrozil ich nedostatok, ale ak ich kupujete cez internet, čím pozdejšie ich objednáte, tým dlhšie na ne budete čakať. Pretože pred Vianocami pošta ani zásielkové firmy nestíhajú. Takže všetko, vrátane potrieb na pečenie, si objednajte už behom novembra.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *