Nebojte sa moderných podláh

Kto si zadováži nové luxusné bývanie, často chce potom zariaďovať už „od podlahy“ tým najlepším. Chceme najkvalitnejšie podlahy, a tak premýšľame výhradne nad drevom. Sú ale drevené podlahy skutočne vždy tým najlepším? Veď práve do moderného, či dokonca do hypermoderné objektu sú ideálnejšie často iné, modernejšie materiály.

Drevené parkety sú síce obvykle nádherné, avšak nie vždy najvhodnejšie. Drevo nemusí splňovať požiadavky odolnosti, ale ani byť tým najlepším po estetické stránke. Naviac pokiaľ robíme podlahu pre skutočne veľkolepý priestor, drevo nám ho výrazne predražuje. Siahnite po moderných ,materiáloch, ktoré sú často lacnejšie, odolnejšie aj praktickejšie.

 

Tam, kde nás tlačí cena, je vhodné zvoliť laminátovú podlahu

Laminátová podlaha je lacným riešením aj na veľké plochy, kde by sme inak museli ísť do dizajnového kompromisu. Vyberte si radšej laminátovú podlahu vo vyššej triede odolnosti, aby nebola citlivá na oder a bola o niečo viac odolná vode.

 

Vinyl poráža v odolnosti laminátové podlahy

Pokiaľ trváte na vodeodolnosti podlahy, nemusíte hneď ísť do keramickej dlažby. Dnes je obľúbenou voľbou aj vodeodolná vinylová podlaha. Existuje ako zámková, ktorá sa kladie podobne ako plávajúca laminátová podlaha, lepená, alebo v roli. Vďaka vinylu dokážeme dekor drevenej podlahy dostať aj na miesta, ktoré musia odolávať vode. Najčastejšie do kúpeľní, predsiení a do kuchyní. Lacný vinyl už nie je nedostupným a dokáže dokonalo napodobiť akýkoľvek dekor, vrátane zmieneného dreva či dlažby.

 

Moderné linoleum vypadá inak

Doba zmenia aj linoleum. Do našich domácností sa dostalo to prírodné. Vypadá veľmi efektne, či už napodobuje dekor prírodných povrchov, napríklad mramoru, alebo zostáva „svoje“. Na jeho pokládku však potrebujete odborníkov. Jednotlivé kusy sa totiž zvárajú, aby bola plocha položenej podlahy kompaktnou.

 

Návrat ku kobercom

Tvrdá podlaha vám nikdy nedá ten tepelný komfort, ako koberec. Pokiaľ teda nepočítame s tým, že do podlahy zabudujeme podlahové kúrenie. Koberce sa tak vracajú do našich interiérov, a to nielen ako kusové či ako behúne, ale aj v v podobe bytovej metráže a objektových kobercov. Výber je naozaj bohatý.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *