Nadčasová koža je stále veľkým hitom

Koža jednoducho nikdy nevyjde z módy. Je voňavá, atraktívna, praktická a vždy štýlová, a to bez ohľadu na to, kde sa nachádza. Na sedačke, podlahe či oblečení.

Prírodné materiály boli, sú a vždy budú in. Domácnosť dokážu zútulniť a pomocou nich viete vytvoriť príjemné prostredie. Koža patrí presne k týmto druhom materiálu. Jej charakteristická vôňa naplní celú miestnosť a vďaka svojim vlastnostiam sa správa ako živý organizmus. Dokáže si udržať izbovú teplotu, no zároveň sa pri kontakte s telom ľahko prispôsobí jeho teplote. Nikto ju nemôže obviniť z umelosti.

 

Chybičky krásy

To, čo na iných materiáloch považujeme za vadu, koži neuveriteľne svedčí. Prirodzené jazvenie, škrabance či pigmentové škvrny – to je to, čo robí kožený povrch krásnym. A práve tieto nedokonalosti sú jednou z motivácií, prečo si kúpiť kožené sedačky. Ide síce o drahší materiál, no v porovnaní s textilnými produktami vydrží až štyrikrát dlhšie.

 

Kožené sedačky vydržia večnosť – ak sa o ne správne staráte

Koža je materiál, ktorý v podstate nepodlieha poškodeniu a jednoducho sa čistí. A vďaka tomu, že na seba neviaže prach, kožené sedačky ocenia aj alergici. Vyžadujú však aj potrebnú starostlivosť. Raz ročne je potrebné sedačku dôkladne vyčistiť prostriedkom na to určeným a raz týždenne ju stačí povysávať a utrieť jemne navlhčenou handričkou.

Kožená sedačka by nemala byť umiestnená tam, kde na ňu dotiahnu priame slnečné lúče. Takisto koži škodí aj krátka vzdialenosť od radiátora alebo krbu – umiestnite ju od výhrevného telesa minimálne o 50 – 60 cm ďalej.

 

Stačí náhrada?

Lacnejšou verziou prírodnej kože je takzvaná ekokoža, ktorú tvorí látkový základ z bavlny a na povrchu je polyuretán. Vizuálne je od pravej kože takmer na nerozoznanie, no vlastnosti ju odhalia. Kvôli tomu, že je priedušnejšia, je menej odolná voči tekutinám, má kratšiu životnosť a rýchlejšie sa opotrebúva. Darmo, koža je nenahraditeľná!

 

Kožená zaujímavosť

Okrem sedačiek dnes nájdeme kožu aj trochu netradične na podlahe. Koža, ako podlahová krytina, je veľmi zaujímavým a pohodlným riešením, pretože predstavuje kombináciu tvrdých a mäkkých podláh. Nevyrába sa z klasickej, ale z pravej, no recyklovanej kože.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Nadčasová koža je stále veľkým hitom, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *