Mužské operácie

Mužská obriezka a vazektómia sú dva chirurgické zákroky, ktoré ovplyvňujú sexuálnu funkciu. Zatiaľ čo prvý zákrok sa vykonáva z náboženských dôvodoch alebo na odstránenie niektorých zdravotných problémov, druhý zákrok slúži ako ochrana pred neželaným otehotnením.

 

Trvalá atikoncepcia

Vazektómia, tiež nazývaná mužská sterilizácia,  je chirurgický zákrok. Je určený na ochranu pred tehotenstvom, a to natrvalo.

Vazektómia je jednoduchá operácia vykonaná lekárom v nemocnici alebo na klinike. Malé trubičky v miešku pacienta, ktoré nesú spermie, sú odrezané alebo zablokované, takže spermie nemôžu opustiť telo muža a oplodniť ženu. Postup je veľmi rýchly a pacient môže ísť domov v ten istý deň, ako bol vykonaný zákrok.

Vazektómia je účinná forma antikoncepcie – viac ako 99% je účinných pri prevencii tehotenstva. Vazektómia je účinná, pretože je navrhnutá tak, aby bola trvalá, a neexistuje spôsob, ako ju môžete zneškodniť alebo ju použiť nesprávnym spôsobom. Vazektómia zabraňujú tehotenstvu 24/7 po zvyšok života.

Vazektomia nemení spôsob, ktorým muž cíti orgazmus alebo ejakuláciu. Vaša spermia bude po vazektómii stále vyzerať a chutiť ako pred tým. S tým rozdielom, že už nesplodíte dieťa.

 

Obriezka

Obriezka zahŕňa chirurgické odstránenie mužskej predkožky, čo je tkanivo pokrývajúce hlavu penisu. Prax je starodávna a má svoj pôvod v náboženských obradoch. V modernej dobe mnohí rodičia obrezali svojich synov z náboženských alebo iných dôvodov. Počas obriezky sa odstráni prebytočná koža z penisu. Ak sa zákrok vykonáva pri novorodencovi, trvá päť až desať minút. Obriezka má zdravotné výhody, ktoré si pochvaľuje veľa mužov. Uľahčuje mužovi udržiavať lepšiu čistotu penisu. Niektoré štúdie ukazujú, že dobrá hygiena môže pomôcť predísť určitým problémom s penisom, vrátane opuchov a infekcií, aj keď penis osoby nie je obrezaný. Liečba trvá prbližne päť až desať dní.

Existujú dôkazy, že obriezka má zdravotné prínosy, ako napríklad:

  • Ochrana proti rakovine penisu
  • Prevencia parafimózy a fimózy
  • Znížené riziko infekcií močových ciest
  • Prevencia balanitov a balanopostitídy
  • Znížené riziko niektorých foriem pohlavne prenosných chorôb

Ak premýšľate o jednom z týchto zákrokov, určite si starostlivo vyberte kliniku a lekára, ktorý vám operáciu vykoná.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mužské operácie, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *