Moderné domy

Po krásnom, útulnom a modernom rodinnom dome túži každý z nás. Vyčarovať ideálne miesto na rodinnú pohodu ale nie je úplne jednoduché. Ten, kto sa rohodne pre stavbu nového domu  svojpomocne rýchlo pochopí, že sa jedná o zložitý a zdĺhavý proces. Druhou možnosťou je stavba rodinného domu za asistencie odborníkov. Väčšina ľudí si volí druhú možnosť najmä preto, lebo odborníci všetko pripravia do posledného detailu a výsledkom je moderný dom presne podľa predstáv budúcich majiteľov.

V celom kolobehu zohráva najdôležitejšiu úlohu architekt, ktorý každý detail projektovania a následnej výstavby komunikuje s majiteľmi domu. Hneď v úvode zhodnotí, či je daná parcela vhodná na taký typ domu, aký si predstavujú majitelia. Následne vypracuje detailný návrh domu na základe požiadaviek majiteľov s ohľadom na finančné možnosti, použité materiály a technológie. Voda, plyn, kanalizácia, rozvody elektriny, kúrenie tú sú veľmi dôležité detaily, ktorým architekt venuje taktiež dostatok pozornosti. Vypracovaním projektu práca architekta nemusí skončiť, pretože pri výstavbe domu môže dohliadať na realizáciu jednotlivých etáp výstavyby ako stavebný dozor.

Druhou dôležitou osobou je projektový manažér, ktorý sleduje dodržiavanie časového harmonogramu a do tretice je to projektant, ktorý sleduje dodržiavanie technických, technologických a najmä ekonomických možností.

Pokiaľ aj Vás čaká stavba moderného alebo nízkoenergetického domu v blízkej dobe obráťte sa na odobrníkov z architektonického ateliéru Master Design s.r.o., ktorého pracovníci Vám radi zodpovedia akékoľvek otázky či už emailom, telefonicky, cez skype, prípadne prídu za Vami na osobné stretnutie a pripravia Vám ponuku šitú na mieru.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *