Milujete históriu? Na tejto dovolenke ju načerpáte plnými dúškami!

Naplánujte si tento rok dovolenku tak trochu inak a prijmite pozvanie do historických dreveníc stojacich na úpätí horského svahu pri mestečku Černý Důl. Martin Roubal ich tu pre vás postavil hneď štyri a tá najmladšia, ponúkajúca mnohé lákadlá, nesie meno práve po ňom.

Nájdete ju ľahko. Charakteristické bielo-čierne pruhovanie s veľkými snehobielými sfarbenými oknami vás nenechá na pochybách. Stačí prekonať niekoľko kamenných schodíkov, prejsť okolo potôčika skrz pôvabnou záhradu a môžete vojsť do dverí.

Razom sa ocitnete v historických kulisách bývania našich babičiek na čele s kachľovou pecou a drevom na každom kroku. Prekvapí vás však, koľko svetla sa vo vnútri rozlieva a ako príjemné je miestne ovzdušie. Použitie prírodných materiálov je prívetivé k vašim dýchacím cestám. Celoročne totiž vo vnútri udržuje príjemnú vzdušnú vlhkosť a navyše drevo ako také dokáže pohlcovať nepríjemné pachy.

 

Ukážte deťom, ako vyzerajú napríklad traktory!

Chalupa Roubalka je vybavená takmer výhradne replikami skutočného historického nábytku z podkrkonošia. Všetko je plne použiteľné, takže sa nemusíte báť rozostlať si periny za pecou alebo si užívať vaňu na kovových nožičkách plnú horúcej vody.

Zvlášť deti budú z tunajších lákadiel priamo nadšené! Kde inde by sa dozvedeli, ako vyzerá starodávny traktor, pec od hlúpeho Honzu, maľované skrine alebo ozajstné drevené lyže? Ale nebojte sa, ani o výdobytky modernej civilizácie tu nie je núdza, ak sú skutočne potrebné. Kúpeľňa je tak plnohodnotne zariadená súčasnými výdobytkami techniky, všade po drevenici bez ťažkostí chytíte vysokorýchlostné wi-fi a vonku si môžete užiť báječný relax v bazéne s protiprúdom.

Apartmány v chate si môžete prenajať ako rodina alebo pozvať na návštevu napríklad partiu dobrých priateľov. Od Čierneho Dolu je všade blízko, takže núdza nebude ani o zaujímavé výlety po okolí. Neváhajte a užite si tento rok dovolenku inak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Milujete históriu? Na tejto dovolenke ju načerpáte plnými dúškami!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *