Máte malú kúpeľňu? Vyčarujte v nej priestor!

Nie každý má možnosť urobiť si doma súkromné wellness. Túžite po príjemnej kúpeľni, ale bohužiaľ máte k dispozícii len malý priestor? Aj ten sa dá ľahko zariadiť tak, aby sa vám v ňom skvele odpočívalo. Zbavte sa zbytočností a pomôžte si optickými a svetelnými trikmi. Pozrite sa s nami, ako na to.

Malá kúpeľňa musí byť riešená dômyselne. Ideálnou voľbou sú rohové sprchové kúty, prípadne moderné varianty bez zásten. Ak túžite po vani, vyberte takú, ktorá čo najefektívnejšie využíva miesto – ideálne diagonálne. V prípade, že WC musí byť súčasťou kúpeľne, voľte závesné, ktoré opticky neuberá priestor.

 

Kam ukladať veci?

Najčastejším problémom malých kúpeľní sú úložné priestory. Kam s uterákmi, umývacími potrebami a kozmetikou? Vytipujte si miesta, kam by išla umiestniť skrinka. Určite si kúpte skrinku pod umývadlo, využiť môžete aj priestory nad WC či nad práčkou. Na malé veci môžete použiť rôzne háčiky a držiaky s prísavkou. Aby ale kúpeľňa nebola zavalená vecami, všetko schovajte – odporúčame obstarať si vrecká, do ktorých môžete umiestniť všetku kozmetiku, šampóny a podobne. Vrecká sa vyrábajú látkové, ktoré môžete nasadiť napríklad na dvere, ale aj plastové, ktoré zavesíte rovno do sprchovacieho kúta.

 

Nepodceňte výber farieb

Nezabudnite na základné pravidlo, že tmavá farba do malých temných priestorov nepatrí! Voľte svetlejšie farby, skôr chladné odtiene – ideálnou voľbou sú pastelové farby, ktoré pôsobia dobre na psychiku a priestor opticky zväčšujú. Vhodné sú aj prírodné odtiene.

Zvoľte si jednu dominantnú farbu a k nej farebne zlaďte zvyšok kúpeľne. Ak si vyberiete napríklad modrú, využite viac odtieňov, svetlomodré kachličky, tmavšie na podlahu a napríklad bielo vymaľovaný strop. Nezabúdajte, že svetlejšie odtiene vystúpia a tmavšie sú potom menej vidieť. Voľnú stenu môžete vyzdobiť mozaikou.

 

Vhodné osvetlenie a veľké zrkadlo

Jedno centrálne svetlo vám v kúpeľni stačiť nebude. Doplňte ho aj o jednotlivé menšie svetla, napríklad nad poličky či nad zrkadlo, nech na seba pri rannom skrášľovaniu dobre vidíte. Najvhodnejšie je teplé, biele svetlo, v ktorom sa kúpeľňa neutopí. Stavte na jednoduché optické čaro a zväčšite priestory zrkadlom. Môžete ho dať kamkoľvek, nad umývadlo, na stenu či trebárs na dvere, čím svoju kúpeľňu opticky rozšírite.

 

Farebné doplnky zútulnia kúpeľňu

Finálny vzhľad kúpeľne doplňte vhodnými doplnkami, nebojte sa jasných farieb a zlaďte trebárs uterák s kúpeľňovou predložkou, kúpte si dávkovač na mydlo, kelímok na zubnú kefku či trebárs záchodovú kefu v rovnakom dizajne, nech to k sebe všetko ladí. Dizajnové doplnky do kúpeľne nájdete napríklad na e-shope otto.sk.

Venujte svojej kúpeľni trochu pozornosti – aj z iba 2 m2 možno urobiť relaxačnú miestnosť snov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *