Magický hrnček s vlastnou fotkou

Magický hrnček mení svoju farbu a obraz, keď sa do neho naleje horúci nápoj. Spočiatku sa javí ako čierny bez akéhokoľvek obrazu a keď sa do neho naleje tekutina, nový obrázok, ktorý je na ňom vytlačený, sa okamžite objaví s magickým efektom.

Niekedy sú kúzelné hrnčeky v čiernej, modrej alebo červenej farbe. Ale všeobecne, čierna sa zdá byť najlepšou voľbou, pretože hrnček sa javí ako obyčajný s obrazom skrytým pri normálnej teplote miestnosti. V modrých alebo červených hrnčekoch môže byť obrys obrazu pri izbovej teplote mierne viditeľný. To je dôvod, prečo je čierna preferovaná pre tlač magických hrnčekov, pretože magický efekt sa stáva výraznejším s touto tmavou farbou.

Pozerajte sa na prekvapenie a zázrak na tvári vašej milovanej osoby, keď si do obyčajného čierneho hrnčeka naleje kávu a tam sa zrazu objaví krásne vyznanie lásky alebo vaša spoločná fotka. Keď sa káva ochladí, obraz zmizne a hrnček znova nadobudne čiernu farbu. Nie je to naozaj magický zážitok?

Ako termochromizmus pracuje pri magických hrnčekoch?

Termochromizmus je v podstate princípom, na ktorom pracuje magický hrnček a iné podobné predmety. Keďže termín „termochromizmus“ znie trochu technicky, farba, ktorú potiahnu hrnčeky, sa nazýva „farba citlivá na teplo“ – farba, ktorá je citlivá na zmeny teploty. Tepelne citlivá farba sa používa v rôznych veciach, vrátane hrnčekov, detských fliaš, varných kanvíc, automobilových motorov a oveľa viac.

 

Ako funguje tepelne citlivá farba?

Tiež označovaná ako termochromná farba, farba citlivá na teplo, obsahuje pigmenty, ktoré menia farbu podľa zmien okolitej teploty. Existujú dva hlavné typy týchto pigmentov: leukofarbivá a termochromatické kvapalné kryštály.

Hrnček s fotkou môže mať každý z vás. Stačí navštíviť stránku fotex.sk, vybrať si hrnček, ktorý sa vám páči, nahrať vašu obľúbenú fotku a spraviť objednávku. Vyberte si peknú fotku s dobrým rozlíšením, nahrajte ju na stránky poskytovateľa tlače a váš magický hrnček bude pripravený s vašim prispôsobeným obrázkom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *