Lyžovačka v Alpách je stále top!

glaciers-in-valle-blanche-5-1154084-mAlpy – najvyššie európske veľhory, každoročne priťahujúce tisícky turistov z celého sveta. Lákajú hneď niekoľkými faktormi, pričom tými najvýznamnejšími sú celosvetovo známe lyžiarske strediská. V posledných rokoch sa u nás rozprúdila debata v štýle – sú Alpy stále top? My si tvrdíme smelo povedať, že v rámci Európy stále top sú! My si postupne podľa krajín predstavíme niekoľko najobľúbenejších lyžiarskych alpských stredísk.

Rakúsko

Rakúsko je veľmocou v rámci využitia alpských končiarov. Turisti totiž nielenže prinášajú finančné prostriedky do ekonomiky, ale Alpy zároveň pomáhajú miestnym športovcom v rámci ich dominancie v alpských lyžiarskych disciplínach. Medzi najznámejšie strediská patria Ischgl, Kitzbühel, Schladming či Zillertal. Tieto strediská ponúkajú nielen výborne upravené zjazdovky, ale aj perfektné možnosti ubytovania, občerstvenia či trávenia voľného času. Pre našinca je výhodou blízkosť týchto stredísk od slovenských hraníc, keď sa tam môžme pohodlne dopraviť autom za niekoľko hodín.

Taliansko

Taliani nevyužívajú len morské pobrežie s krásnymi plážami, ale aj Dolomity, predstavujúce časť Álp a nachádzajúce sa na severe krajiny. Strediská ako Cortina d´Ampezzo, Arabba, Val di Fiemme a Marilleva takisto každoročne priťahujú mnoho turistov aj zo Slovenska. Výhodou je blízkosť bohatých a rozvinutých miest severu (Turín, Miláno), kde si môžte lyžovačku spestriť nákupmi či kultúrnym zážitkom.

Francúzsko

Táto krajina nie je až tak častým cieľom našich lyžiarov, ale predsa aj tak ponúka príjemné možnosti pre strávenie zaujímavej lyžovačky. Tieto strediská sú charakterizované romantickým položením priamo v horách, kde môžte okrem lyžovania podniknúť aj viaceré túry či exkurzie. Veľmi známym strediskom je Grenoble, kde už boli usporiadané aj zimné olympijské hry.

Veríme, že sme vám Alpy trochu priblížili a vy si vyberiete také stredisko či krajinu, kde sa vám bude najviac páčiť. Smein.com vám praje príjemnú lyžovačku!

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1154084

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *