Letné upratovanie – má zmysel?

Už od detstva poznáme pojem jarné upratovanie. Okolo Veľkej noci sa začali umývať okná, prať záclony a zimné veci, dávalo sa do poriadku všetko a všade. A čo v lete, má zmysel sa púšťať do väčších akcií?

Upratovať má zmysel vždy, bežné upratovanie absolvuje mnoho z nás niekoľkokrát týždenne. Veľké upratovanie ale nerobíme každý deň a rozhodne nepatrí do našich obľúbených činností. Napriek tomu je leto tým správnym obdobím, kedy sa treba pustiť do poriadneho upratovania a zbaviť svoj domov mnohých zbytočných vecí. So správne vybranými pomocníkmi na upratovanie to bude hračka.

Hlavný nepriateľ v lete je prach. Je všade. V zime máme okná zavreté a toľko sa nepráši, na druhej strane s prvými slnečnými lúčmi otvárame okná a balkóny dokorán a púšťame si domov teplo a slniečko. S nimi však aj mnoho prachu, obzvlášť keď dlho neprší a bývame napríklad v nižších poschodiach alebo v rodinnom dome. Aj preto je dobré nemať plné poličky rôznych upomienkových vecí, suvenírov z cesty a drobností, pretože ich musíme stále a stále utierať a narovnávať. Aj bez nich je ale mnoho miest, kde je potrebné utierať prach. Najlepší výsledok prinesie použitie prachovky, po ktorej nezostanú stopy, tak ako po sa po mokrej handričke nerozvíri prach.

Okrem prachu likvidujte aj staré oblečenie a veci, ktoré nevyužijete. Tie použiteľné môžete venovať niektorej z charít pre ďalšie využitie potrebným. Najčastejší príklad mnohých zbytočných vecí sú šatníky, kde máme veľa oblečenia, ktoré už dávno vyšli z módy. Skriňa doslova praská vo švíkoch a my nosíme dokola dve tričká a jednu košeľu. Práve leto je vhodný čas na to roztriediť šatník. Čerstvý vzduch, teplé počasie a túžba mať okolo seba vzdušný a čistý priestor je dobrou motiváciou pre bežné upratovanie, ale aj letné. V dnešnej dobe navyše môže byť upratovanie celkom zábava, so všetkými vymoženosťami doby a pomocníkmi na domáce práce. Na www.elekto-produkt.cz ich nájdete celú kopu a je len na vás, či si necháte pomôcť s umývaním okien, utieraním podlahy alebo čistením príjazdovej cesty. Leto tak bude zas o kúsok krajšie a vy si ho viac užijete.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *