Laminátová plovoucí podlaha a její pokládka

Při výběru materiálu pro podlahu je třeba věnovat pozornost jeho životnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Laminát je jednou z nejoblíbenějších podlah a v mnoha domácnostech se používá jako podlaha pro širokou škálu prostor.Laminátová podlaha je vícevrstvá podlaha. Objevila se asi před dvaceti lety a postupně se stala úspěšnou náhražkou parket, která je vyrobena z přírodního dřeva.

 

Klady laminátové podlahy

Laminátové podlahy se staly velmi populární vzhledem k tomu, že nepotřebují nějakou zvláštní péči není potřeba je natírat nějakým nátěrem či lakem.Velmi vkusně a skvěle vypadá každém interiéru. na trhu máme dnes široký výběr nejrůznějších barev a imitací přírodních materiálů, které se hodí do každého interiéru. Laminát je trvanlivý, snadno se instaluje a udržuje, což je velké plus a co je nejdůležitější – je šetrný k životnímu prostředí.

Takový ekologický vícevrstvý materiál je velmi snadné položit, je odolný proti poškození, nenáročný při každodenním používání a své údržbě. Kromě toho, laminát se nebojí ani zdrojů tepla a co je nejdůležitější, je cenově dostupný pro všechny.

 

Pokládka plovoucí laminátové podlahy

Podle této technologie jsou všechny prvky podlahy spojeny suchým zaklapnutím speciálních drážek a hrotů. Tento zámecký nebo – li zaklikávací laminát je o něco dražší než lepidlo, ale snáze se pokládá a po dokončení instalace můžeme již chodit po nové podlaze. Laminát může být také snadno rozebrán. Jedinou nevýhodou na rozdíl od lepených desek je, že klasické lamely pro zaklikávací způsob bohužel moc nekamarádí s vodou a vlhkostí. se hradní panely více bojí vlhkosti.

 

Než začneme s pokládkou

Položme si laminátové potřeby a materiál k tomu určený pouze v dobře vytápěných místnostech, bez silného poklesu teploty a vysoké vlhkosti. Před zahájením opravy musí být materiál uchováván v místnosti v nebalené formě po dobu nejméně 2 dnů, aby si zvyknul na vnitřní klima. Při dlouhodobém provozu by měla být doporučená teplota vzduchu od 15 do 30 ° C, relativní vlhkost vzduchu nesmí překročit 70%.

 

Odborná firma

Také trh služeb nabízí široký výběr firem, které se pokládkou podlahy zabývají, je mnoho. Stačí si vybrat tu, která nám vyhovuje nejvíce. Jejich odborné služby, kterými se řídili před několika lety a řídí se jimi i dodnes, jsou na vysoké úrovni. Pokud si nevíme rad, nebo pokud bychom e chtěli věnovat rodině, je jistě na místě objednat si na tuto práci profesionály.

Základem každé pokládky podlahy je rovnost a bezprašnost. Na základně je pod laminátem uzavřený zvukově izolační podklad. Může se jednat o polyethylenovou pěnu nebo korkovou izolaci (mimo jiné i tepelnou izolaci). Izolační válečkový materiál musí být položen kolmo k budoucímu položení laminátu s přesahem 10-20 cm a lepením.

Laminátová podlaha představuje flexibilní a velice oblíbený materiál pro podlahu v domě nebo bytě, kdy tyto materiály ve většině případů překonaly většinu parametrů a jejich vývoj umožnily zavádění nových technologií.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *