Krycí bazénové plachty a jejich využití

Bazén na zahradě je v současné době nedílnou součástí každého domu. Jedná se o určitý druh komfortu, ale zase máme dokonalé letní osvěžení v horkých dnech a také soukromí. Abychom si náležitě vodní radovánky užili, musíme se také dobře o bazén starat. Není to totiž jen o tom, že bychom do vyhloubené jámy umístili odpovídající tvar bazénu a napustili jej vodou, ale také o čistotě a kvalitě vody.

 

Dokonalá ochrana vody

Všichni to jistě známe, napustíme bazén vodou a chceme se osvěžit. na druhý den máme najednou ve vodě hmyz, listí nebo jiné nečistoty a tak musíme vzít síťku a vše dobře vyčistit. Následující den se to zřejmě opakuje a tak je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak se tomu vyhnout.nejlepší možné řešení představuje zakrytování vodní hladiny. Trh nabízí několik možností. Například si můžeme pořídit pevné zakrytování  z polykarbonátu nebo lamel, které jsou podobné klasickým žaluziím na oknech. Nebo je zde také možnost pořídit si ochrannou plachtu na bazén.

 

Výhody bazénových plachet

Vzhledem k tomu, že bazénové krycí plachty představují účinnou ochranu vody, stojí za to zmínit se také o výhodách takových plachet.Chrání vodu před nečistotami, které mohou do bazénu napadat, ale voda se odpařuje pomaleji, takže nám ušetří i bazénovou chemii, která je potřeba z hygienických důvodů. Co je také třeba zmínit je fakt, že bazénové plachty vyjdou podstatně levněji, než jiný druh ochrany vody v zahradním bazénu. Navíc je i manipulace celkem jednoduchá, takže to zvládnou i ženy.

 

Bazénová plachta nejen pro ochranu

Bazénové plachty neplní jen ochrannou funkci. Existují i plachty bezpečnostní, solární i zimní. Zahradní bazén je možné zakrytovat v zimním období, aby nám dokonale přezimoval. tyto plachty jsou vyrobeny z vysoce pevnostního materiálu, který musí být odolný vůči mrazu, sněhu a vůbec musí fungovat při nízkých teplotách. Na jaře pak stačí plachtu srolovat a můžeme bazén opět probrat k životu.

Solární plachty jsou vhodné v případě, že chceme, aby voda v bazénu byla o nějaký ten stupeň teplejší. Tato solární plachta využívá slunečního svitu a ohřívá vodu o nějaký ten stupeň výš. Jistě že nemůže očekávat termální lázně, ale svůj účel to splní. Solární plachty mají speciální složení a stejně tak jako plní funkci ohřevu vody, můžeme se spolehnout na to, že nám splní také funkci ochrany bazénu.

 

Bezpečnostní plachty

Tento druh plachet plní funkci ochrany pádu malých dětí nebo našich domácích mazlíčků do vody. Tyto plachty mají speciální složení a jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo výztužemi.

 

Doplňky bazénových plachet

Ke každé plachtě je potřeba i několik doplňujících komponentů, které mohou být jako součást balení. Jde zejména o napínací gumy, kotvící čepy pro uchycení plachty, filtry a odtoková sítka a mnoho dalších komponentů. jako dobrý nápad se nabízí také naviják plachty, který nám tak usnadní její smotání nebo naopak rozvinutí nad hladinu. Jsou na elektrický pohon nebo pro ruční ovládání.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *