Kresťanská literatúra pre dospelých i najmenších

Čítanie je v živote ľudí dôležité. Predstavuje pokojný čas, vďaka ktorému prostredníctvom našich obľúbených hrdinov prežívame ich dobrodružstvá, ale aj každodenné starosti a strasti.  Každý deň máme príležitosť nechať sa vtrhnúť do zaujímavého a pútavého deja. Spomeňte si na čas, keď sa váha dospelosti zasadila na vaše plecia. Predtým, ako ste vyrástli, sa väčšina zábavy nesústredila na hollywoodske trháky či videohry. Bolo to obdobie, keď ste na stránkach svojich obľúbených kníh našli dobrodružstvo a vzrušenie. Dobrou správou je, že nemusíte byť dieťa, aby ste pri čítaní mali stále rovnaký pocit radosti. Medzi Francine Rivers, Frankom Perettim, C.S. Lewisom, Tedom Dekkerom a ďalšími vynikajúcimi autormi sa vo svete kresťanských kníh nachádza kopec vzrušujúcej fikcie. Môžete si prečítať diela historickej fikcie, ktoré poskytujú cenné lekcie, ale aj dobrodružstvá. Kresťanská literatúra nemusí byť vôbec nudná.

 

Čítanie Biblie vám dá pokoj

Všetci žijeme rušné životy. Niekedy sú chaotické a hlučné. Biblia je dôležitou knihou v živote každého veriaceho človeka. Čítanie biblie nám môže priniesť mier v našich životoch a zahnať zmätok, v ktorom sa často utápame.

 

Detské kresťanské knihy

Čítanie je tiež skvelým spôsobom, ako pobaviť vaše deti a vnúčatá zábavnou formou o Biblii. Kázne sú skvelým, ale nie vždy najlepším spôsobom, ako sa dieťa môže dozvedieť o dôležitých biblických postavách a témach. Alebo si spríjemníte čas čítaním knihy Náš Boh je úžasný od Louie Giglio, v ktorej nájdete pekné úvahy o Bohu.

Čo môže byť pre veriaceho človeka dôležitejšie ako dať jeho deťom nástroje, ktoré im zabezpečia spojenie s Bohom? Deti musia mať vedenie, aby mali vieru. A modlitba je spôsob, akým posilňujú puto s Bohom. Bez ohľadu na to, či sa snažíte osloviť štvorročné dieťa alebo tínedžera  strednej školy, kresťanské knihy môžu byť skvelým spôsobom, ako im pomôcť pri porozumení základných princípov viery a zároveň sa baviť.

Neexistuje žiadny biblický verš, ktorý by nám výslovne hovoril, aké povolanie máme vykonávať, kde máme žiť alebo koho si vziať. Avšak biblické nabádania, pokyny, prikázania a povzbudenia nám poskytujú veľmi konkrétny a neomylný pohľad na Božiu vôľu pre nás v každom aspekte života.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kresťanská literatúra pre dospelých i najmenších, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *