Krásy Liptova

Rozhliadnite sa po liptovských lúkach a kopcoch. Nájdete tu nádhernú prírodnú krásu, ktorá vás čaká na každom kroku. Liptov ponúka jednu z najkrajších prírodných scenérií na Slovensku. Územie obklopujú pohoria Fatra, Chočské vrchy, hrebeň Veľkej Fatry, Západných a Nízkych Tatier. Najcennejšie prírodné bohatstvo je chránené v Národnom parku Nízke Tatry a Národnom parku Veľká Fatra.

K tomu pridajte podzemné bohatstvo v niekoľkých sprístupnených jaskyniach a množstvo liečivých prameňov minerálnych a termálnych vôd, ako aj vodnú nádrž Liptovská Mara, ktorá je prirodzeným obrazom takmer dokonalého Liptova.

V zime mnoho milovníkov športov navštevuje lyžiarske stredisko Jasná. Moderné apartmány Jasná sú situované  priamo na svahoch lyžiarskeho strediska. Okrem lyžovania môžete využiť označené turistické chodníky, ktoré sú obľúbené aj u rodiny s deťmi. Nájdete tu však aj cyklotrasy a tak sa môžete vybrať na cyklistický výlet.

 

Aktívny oddych

Návštevníkov, ktorí radi trávia svoj čas aktívne, tu čaká na množstvo príležitostí na športové, turistické a adrenalínové aktivity. Môžu si vychutnať rafting, horolezectvo, lanové kurzy a bobové dráhy, paragliding, vyhliadkové lety, cyklotrasy, horské kolobežky, ako aj lyžiarske, snowboardové a freeridové trasy v zime. A po aktívnom oddychu ponúka Liptov dokonalý reliéf v termálnych prameňoch vodných parkov.

S bývaním si nemusíte robiť ťažkú hlavu. Nie je ťažké nájsť krásne ubytovanie v Liptove a v jeho okolí. Môžete si vybrať zo širokej ponuky ubytovania v hoteloch, penziónoch, ale aj v krásnych zruboch priamo v srdci nepoškvrnenej prírody.

 

História

Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o históriu, určite ocenia čas, ktorý budú môcť stráviť návštevou hradov ako je Liptovský hrad, hrad Likava a archeologickým múzeum v prírode NKP Liptovská Mara – Havránok . Najvyhľadávanejším miestam patrí aj Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, drevený artikulárny kostol v obci Svätý Kríž, Múzeum Juraja Jánošíka, Dom fotografie a Liptovské múzeum spolu s Pastierskym múzeom, ktoré sú jedinečné v okolí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Krásy Liptova, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *