Koberce, deti a čistota. Servisné strojové a dezinfekčné čistenie kobercov v Bratislave

Ako dievča a mladú, dospievajúcu ženu ma často zarážali ponosy matiek v mojom okolí, ktoré smerovali k chovaniu deti, spôsobovanému neporiadku a zmätku, kam sa len človek pozrie. Nešlo mi do hlavy, prečo všetky tieto sťažnosti a unavené reči. Presviedčala som sama seba, že je to najmä chyba vo výchove, nízka úroveň vzájomného rešpektu a priveľa benevolencie voči potomkom.

Dokonca ma jeden čas prenasledovala myšlienka, že ide o dajaký zvláštny fenomén, či záhadu večného kolobehu detského neporiadku. Bola som skalopevne presvedčená, že ak budem mať raz svoje deti, zvládnem ich s nadhľadom, obojstranne slobodne a reči o záhade neporiadku sa mi budú vyhýbať.

Priznám sa, že tieto vznešené úvahy ma opustili s prvou väčšou škvrnou na koberci, o ktorú sa postarali moje dve nezbedné decká. Milujem ich, ale naše názory na čas hier a môj relax prepadávali cez hranu neporozumenia a veľmocenskej arogancie. Inak povedané, bláznili sa najviac vtedy, keď som potrebovala pár minút pre seba. Určite je to v poriadku, veď to je svet detí, no málokedy sa ich výpravy za zábavou a poučením, neskončili malou katastrófou. Raz si to odniesla sklenená výplň dverí, inokedy roztrhaná záclona, ale najčastejšie to schytávali koberce a podlahy obecne. Zrútený jogurt, rozliate kakao, dokonca nastrúhané farbičky ako obrázok na koberci, vypatlané telové mlieko a podobné rozkošné prekvapenia.

Sprvu som s touto desivou realitou statočne bojovala a do kobercov obratom vlievala kopec energie a sily. Vysávalo sa, tepovalo, čistilo a potomstvo obmedzovalo v hrách i rozlete. Bolo mi jasné, že moje dievčenské sny a rebelské myšlienky zapadli ružovým prachom naivity, ale nevzdávala som to. Ako ale hovorí dávna múdrosť – stokrát nič, zabilo osla.

Jedného dňa som pri pohľade na všetky tie škvrny, fľaky a pamätné miesta horko zaplakala a sadla k webu. Už dosť, zavolám profíkov, nech ma zbavia tejto mapy, či skôr atlasu detských výbojov. Navyše som stratila dávnu istotu, či moje snaženie udržiavalo koberce skutočne čisté a hodné zdravia mojich detí.

Po chvíli pátrania sa myš zastavila pri upratovacej firme A SERVIS LIPKA, s. r. o., dezinfekčné čistenie koberov Bratislava. Stránka firmy ma zaujala najmä vysokým počtom lajkov, kladných recenzií a ďakovných ohlasov. Podstatnejšie však bolo niečo iné. Manžel mi kedysi vravel o značnom rozčarovaní v jeho firme, ktoré – zhodou okolností – súviselo práve s čistením kobercov. Tá partia si vypýtala slušné peniaze, ale výsledok za to údajne nestál. Používali vraj kotúčový čistiaci stroj, ale kvalitu vám zaručí iba strojové čistenie. No, a spoločnosť A SERVIS LIPKA, práve tento systém pri svojich službách ponúka.

A tak som obratom zodvihla telefón a dohodla si  vo firme termín. Boli veľmi ústretoví, mali sympatický prejav a vyžiadaná cenová kalkulácia moje pozitívne dojmy len potvrdila. Naše obed deti v deň D skončili – s batohmi na chrbte – u starých rodičov a mne ostávalo len čakať. Pracovníci A SERVIS LIPKA boli výnimočne dochvíľni, čo ma potešilo aj po druhý raz. Na dodržaní daného slova som si totiž vždy zakladala a považujem to za zásadný prejav kultúrnosti a slušnosti.

Páni hneď na začiatku veľmi ochotne poposúvali ťažšie kusy nábytku a zapísali si tak ďalšie plus. Pred samotným štartom čistenia ma ešte podrobne informovali, ako budú postupovať a čo má byť výsledkom. Zdôraznili, že koberce budú nielen perfektne čisté, ale aj vydezinfikované, takže kolónie roztočov a mikróbov odídu do zabudnutia. Ich metóda totiž spočíva v hĺbkovom čistení, čo znamená, že daná plocha je dokonale ošetrená v celom priereze koberca a zbavená takmer na sto percent všetkých nečistôt.

Práca im skutočne išla od ruky a po pár hodinách sa kobercom v celom byte vrátila podoba z okamihu, kedy sme ich na podlahy ukladali. Doslova žiarili čistotou, krásne voňali a už samotný dotyk prezrádzal, že majú novú šancu na ďalšie roky spoľahlivej služby.

A ešte to najpodstatnejšie. Po žiadnej zo škvŕn, ktoré vyrobili naše deti nebolo ani pamiatky. Dokonca ma v slabej chvíli zaliali výčitky, prečo som na tie deti občas taká nemilosrdne ostrá. Veď stačí len pomoc profesionálov a koberce máme opäť ako nové. Nič, tie materinské výčitky som bleskurýchlo zavrhla a vrátila sa na zem, pardón, na koberec.

Na druhej strane som v ten deň vlastne obdarovala aj samú seba. Ohýbať chrbát s vysávačom zaseknutným kdesi na prahu alebo behať s mokrou kefou okolo každého nového fľaku, ma zmáhalo čoraz viac, tým skôr, že výsledky boli rozpačité, často žalostné. Hrial ma však aj iný pocit. Páni mi prezradili, že A SERVIS LIPKA realizuje tiež umývanie okien, takže som vzápätí spriadala plány, ako pred sviatkami využijem pomoc naslovovzatých odborníkov. Adresu uklidime.net mám dobre poznačenú, takže ma upratovanie v mojej domácnosti už sotva kedy prekvapí.

Revolúcia umývanie okien v Bratislave. Výškové práce

Vlastníme s partnerom tri reštaurácie v centre Bratislavy. Dlhšiu dobu sme mali problém zohnať kvalitnú firmu na umývanie výkladov  a okien pre naše priestory. Väčšinou buď nedodržovali termíny, neustále niečo menili, presúvali alebo bez akéhokoľvek telefonátu či správy vôbec neprišli. Často sa tiež stávalo, že odvedená práca nezodpovedala našim predstavám, na umytých a vyleštených plochách ostávali šmuhy a kruhy po leštení. Došla nám trpezlivosť a všetko sme si začali robiť sami. Ale po čase sme prišli na to, že vlastnými silami to nezvládneme dokonale umyť. Je to pre nás dôležité, aby sme mali čisté výklady a všetky okná, ktorými sa dá do reštaurácie nakuknúť, keďže koľkokrát dokáže aj špinavé výklady odlákať zákazníka. Tak sme začali hľadať nejakú novú upratovaciu firmu. Priatelia, čo vlastnia tiež podniky v centre, nám poradili firmu A SERVIS LIPKA s. r. o., umývanie okien Bratislava,  umývanie výkladov Bratislava, tak sme si povedali, že ich vyskúšame a nakontaktovali sme firmu na jednorazové umývanie výkladov a okien v jednej našej reštaurácii. Zamestnanci firmy A SERVIS prišli presne v daný termín a pustili sa do práce. Všetka ich práca trvala asi polovica času než  predchádzajúcim firmám aj výsledok bol neporovnateľný. Výklady aj okná sa leskli ako nikdy predtým, krásne nám umyli aj okenné rámy a všetko čo k výkladom/oknám prislúcha. Po tejto veľmi príjemnej skúsenosti bolo jasné, že spolupráca s firmou A SERVIS nie je posledná. Naopak, ihneď  sme im nahlásili ostatné dve reštaurácie a dohodli sme sa s firmou na pravidelnom servisnom cykle umývania 1 x 30 dní. Sme radi, že sme na túto firmu narazili a že s nimi môžeme spolupracovať. Komunikácia s firmou, zamestnanci, odvedená práca aj výsledná cena, to sú dôvody, prečo si vybrať túto firmu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *