Kde uskladniť náradie na zimu? V záhradnom domčeku.

Práca na záhrade je pre mnohých z nás nielen povinnosťou, ale aj koníčkom. A tak sme na to náležite vybavení všetkým možným náradím. S príchodom jesene ale musíme riešiť, kam všetko uložiť a ochrániť pred dažďom a nadchádzajúcou zimou. Záhradné domčeky sú skvelým riešením.

Postarať sa o záhradu len s jednou motyčkou a hrabličkami možno ide, ale asi by nám to zobralo veľa času a síl. A tak máme navyše aj lopatky, kosačky, metličky, nožnice, pílky a ďalších a ďalších pomocníkov, ktorí nám prácu uľahčujú. Cez sezónu sú v jednom kolobehu, ale keď začne záhrada zaspávať a blíži sa sychravé a zimné počasie, mali by sme za prácu dopriať náradiu odpočinok v suchu, aby aj ďalší sezónu mohlo slúžiť v plnej kondícii. A tak sa dostávame k onomu okrídlenému “Kam s ním?”. Domov si asi všetko náradie nenasťahujeme, takže najčastejšie zostane v garáži alebo niekde pod strechou, čo ale často znamená cez neho rôzne chodiť, neustále preskladňovať a stále niečo hľadať.

Mať tak všetko na jednom mieste, len prísť, zobrať si čo je potrebné a nemusieť nikde hľadať a premiestňovať, to by sa páčilo asi každému z nás. Vyriešiť v môže elegantný domček na náradie, ktorý okrem ochrany a sucha môže byť aj pekným doplnkom našej záhrady. Pohodlne v ňom uskladníte na zimu kosačku, koliesko a všetko ostatné, čo je potrebné ochrániť pred zlým počasím. Pritom budete mať všetko stále po ruke, pretože s prírodou nikdy nemáte istotu, čo budete a nebudete potrebovať.

Takže keď sa rozhodnete postaviť si napríklad s deťmi uprostred zimy iglu, jednoducho vytiahnete koliesko a lopatu, bez toho aby ste museli preskladňovať celú garáž. Záhradné domčeky ale nie sú len na zimu, aj v lete sa vám bude páčiť mať všetko na jednom mieste, upratané a pritom stále po ruke. Pod strechou tak môžete mať napríklad aj podsedáky na záhradnú hojdačku, záhradný nábytok alebo zásoby grilovacieho uhlia. Veľkosť domčeka tak vyberte predovšetkým podľa toho, čo všetko si v ňom budete chcieť uskladniť. A až svoju záhradu pripravíte na zimný spánok, očistené náradie dajte spať tiež, do sucha a bez strachu o rozmary počasia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *