Jar je tu! Siahnite po oranžovej a medenej

Prvé teplé dni nás nielen nabíjajú dobrou náladou, ale tiež nám umožňujú zahodiť ťažké perovky, čiapky, šály a vymeniť ich za niečo priedušnejšieho, ľahšieho a hlavne farebnejšieho. Viete, aké farby velí tohtoročnej jari? Pozrite sa na ne s nami a skontrolujte si šatník!

 

Na marhuľovej vlne

Zimná červená sa pomaly vytráca a nahrádza ju oranžová farba! A to hlavne v jemných a teplých odtieňoch, ako je marhuľová, mandarínková či trebárs lososová. Oranžová je krásna, veselá farba, ktorá rozžiari každý outfit. A ak sa jej bojíte, stavte na ľahkú oranžovú blúzku a vyberte si k nej trebárs džínsy alebo trendy nohavice s rozšírenými nohavicami v nenápadných farbách. V marhuľovej privítate jar štýlovo.

 

Medená krása

Meď, bronz a jemný kovový odtieň sú druhým farebným trendom, ktorý bude letu vládnuť. Nebojte sa sák, šiat s bronzovými prvkami či trebárs medených pásikov, ktoré vášmu odevu dodajú nonšalantnú a pritom jarnú atmosféru. Ak vás kovová ilúzia na odeve neláka, kúpte si medenou kabelku.

 

Jar, kvetinky, prúžky a víly

K jari patria aj poriadne jemné, splývavé vílie šaty. Môžete staviť na svetlú farbu a jemné kvietky, ktoré sú zásahom do čierneho. Pozor ale na výrazné, strakaté, kvetované vzory, tých sa rozhodne vyvarujte. Vílie efekt vyčarujete aj s šatmi, ktoré v celej svojej dĺžke prechádzajú z jedného odtieňa do druhého. Staviť môžete aj na prúžky, ktoré sa hodia ku každému ročnému obdobiu a k jari zvlášť. Na prehliadkových mólach prúžky doslova ovládli najrôznejšie ľahké saka, a to tie formálne aj tie voľnočasové, ktoré si môžete vziať k džínsom.

 

Pastelové farby, jarný evergreen

V móde platí pevné pravidlo, keď na jar neviete čoby, siahnite po pastelových farbách. Pastelové farby sú všetky tie, ktoré sú rozriedené bielou alebo šedou, vďaka čomu pôsobí zamatovo, hebko a žiarivo. Stávkou na istotu je vždy krémový, nude odtieň, svetlučko žltá a jarná zelená. Takže vyrazte na nákupy a kúpte si napríklad nové tričká a blúzky v pastelových odtieňoch, šperky, alebo zaujímavý kabátik, ktorý využijete aj na jeseň.

 

Oranžovo-zlaté líčenie

Jar sa netýka len oblečenia, generálne upratovanie si zaslúžia aj vaše šminky! K jari totiž patrí teplé líčenie, ktoré tiež musíte spojiť s trendmi. Vykúzlite si dymové líčenie a zapojte oranžovú, zlatú a béžovú, romantické duše môžu zapojiť aj ružovú. Na studené odtiene rovno zabudnite, k jarnému slniečku nepatria.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *