Infrasauny vyhlásili boj klasickému saunovaniu

Klasické prehrievanie tela má pozitívne účinky na celkovú detoxikáciu ľudského organizmu. Počas veľmi krátkej chvíle sa pobyt v teplom vzduchu premieňa na blahodarnú seansu. Pórmi našej kože odchádzajú škodliviny, uvoľňuje sa svalstvo a regeneruje nervová sústava. Konečne môžeme po celom dni v práci vypnúť a zamerať sa výlučne na vlastné vnútorné pocity.

Ešte donedávna bolo nutné navštevovať verejné sauny, kde sa za prítomnosti niekoľkých ďalších náhodných ľudí podnecovala snaha o celkové uvoľnenie. Tá sa však nikdy nezúčastnila v takom meradle, ako v privátnom prostredí. Preto je tu možnosť si nechať zabudovať infrasaunu kdekoľvek v interiéri bez akéhokoľvek stavebného zásahu.

 

Priaznivé účinky infrasauny

Infrasauny dokážu rozpínať tkanivo a okamžite znížiť stuhnutosť všetkých končatín, kĺbov a predovšetkým chrbta. Pri pravidelnom pobyte v tejto kabíne sa znižuje svalové napätie a miernia poúrazové a chronické bolesti. Už po niekoľkých minútach sa stimuluje krvný obeh a regeneruje celý organizmus.

Infrasauny sú vhodné aj pre citlivejších jedincov, pretože nepracujú s tak vysokými teplotami ako sauny klasické. Potivosť v nich býva napodiv 2x vyššia. Potiacu kúru je však nutné zakončiť vlažnou vodou v sprche alebo vani. Infrasauna sa pri krátkodobom pobyte nepresahujúcom 15 minút dá využívať bez akéhokoľvek obmedzenia denne.

 1266_infrasauny_3

Výhody infrasauny

Infrasauny pracujú s oveľa nižšími teplotami v rozmedzí 30 až 60 ° C, tým sa stávajú oveľa vhodnejšie pre citlivejších jedincov s kardiovaskulárnymi rizikami. V kabíne sa lepšie dýcha a pobyt je tak znesiteľnejší. Ďalšou výhodou je aj doba predhriatia, ktorá nepresahuje niekoľko málo minút. Každý, kto pozná klasické sauny, veľmi dobre vie, že k optimálnemu predhriatiu je potrebná až jedna hodina a pol.

 

Ak vás zaujímajú aj ďalšie informácie o infrasaunách a máte záujem o ich realizáciu vo svojom domove, určite navštívte webové stránky http://www.sauny-vital.sk/.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *