Hrozí Vám exekúcia? Vyriešte ju skôr, ako bude neskoro.

Dnešný finančný trh je takmer presýtený ponukami najrôznejších pôžičiek, od malých –krátkodobých, až po veľké úvery na niekoľko rokov, či hypotéky na bývanie. Tak jednoducho, ako si dnes môžete zobrať pôžičku, sa rovnako môžete ocitnúť v situácii, kedy ju nebudete zvládať platiť. Môžete prísť o zamestnanie, dlhodobo ochorieť… . Stať sa môže skrátka čokoľvek. Čo však robiť v takom prípade? Ako riešiť situáciu, keď exekútor už takmer klope na dvere? Našťastie aj pre takúto situáciu existuje riešenie, ktoré vám môže pomôcť zachrániť majetok, zdravý rozum a duševný pokoj.

Existuje hneď niekoľko zásad, ktoré pomôžu vyriešiť exekúciu s noblesou

 

Preberajte poštu

Keď vám príde list z exekútorského úradu, súdna, či iná zásielka, „nestrkajte pred nimi hlavu do piesku“ a preberte ich! Od roku 2009 má za doručenie prenesenú zodpovednosť adresát. Pokiaľ zásielka splnila zákonné podmienky, považuje sa za doručenú a je úplne jedno, či ste ju čítali alebo nie. Niektoré zásielky vám po uplynutí určitej lehoty hodí poštový doručovateľ priamo do schránky. Iné sa vrátia späť odosielateľovi. Za doručené sú samozrejme považované všetky.

 

Náklady na exekúciu sa dajú znížiť

Celkový dlh sa hlavne tým, že nespolupracujete s exekútorom a hráte sa na tzv. mŕtveho chrobáka, mnohonásobne zvyšuje. Do čiastky sa zarátavajú odmeny exekútora, poplatky súdu a iné výdaje. Tým, že budete s exekútorom čo najviac komunikovať, nemusí sa váš dlh vyšplhať do takých horibilných súm. Do výdajov sa totiž zarátava aj doručovanie zásielok, pátranie, na akej adrese bývate, otvorenie a zatvorenie bytu a pod… .

smein_com_prvaoddlzovacia_sk_01

 

Komunikujte s exekútorom

V prípade, že na vás bola uvalená exekúcia, snažte sa ju vždy zaplatiť a čo najskôr navštívte, prípadne kontaktujte príslušný exekútorský úrad. Pamätajte si však jediné: akýkoľvek váš návrh, mimo zaplatenia celej čiastky, exekútor môže aj nemusí prijať. Ústretovým jednaním a snahou riešiť svoj dlh sa môžete vyhnúť mnohým ďalším ťažkostiam, ktoré sú s exekúciou spojené (zablokovanie účtu, zabavenie majetku).

 

Zabaveniu vecí nebráňte

Aj keď je to nepríjemné a psychicky vás to dosť položí, nemá zmysel brániť vstupu do vášho domu či bytu. Zamestnanec exekútorského úradu má právo zabezpečiť si prístup do vášho bytu aj bez vašej prítomnosti. A pozor! Rozhodne nemusí chodiť len na trvalú adresu, ale aj na miesto, o ktorom si môže dôvodne myslieť, že na ňom bývate a máte tam svoje veci. Napriek tomu si však pred jeho vstupom do bytu nechajte ukázať preukaz (ste povinný vpustiť len súdneho exekútora) a dokumenty o exekúcii. Zároveň pamätajte na to, že všetko musí byť nahrávané.

 

Môžete sa odvolať

Proti nariadeniu exekúcie sa môžete odvolať na súde, ktorý ju nariadil. Avšak len málo skutočností je z hľadiska zákona prijateľných pre odvolávajúce konanie (súd zasiela zásielky na inú, ako riadne nahlásenú adresu). Ani odvolanie nezastaví prebiehajúcu exekúciu. Avšak zabavený majetok sa až do doby, pokiaľ súd nerozhodne, nesmie predať.

smein_com_prvaoddlzovacia_sk_02

 

Postrážte si súpis majetku

Všetky veci, ktoré vám exekútor zabaví, sa musia spísať do protokolu. Pokiaľ sa jedná o veci ktoré nie sú vaše, ale nemáte k ním potrebný doklad, ktorý by to preukázal, nechajte túto skutočnosť uviesť do protokolu. Na súde je potom možné podať žalobu na vylúčenie tejto veci.

 

Chcete exekúciu vyriešiť rýchlo?

V prípade, že sa skutočne dostanete do ťažkostí so splácaním a do následných exekúcii a zdá sa vám, že už nie je cesta von, pamätajte, že vždy sú nejaké možnosti. Jedna z nich je pomoc s riešením vášho problému odborníkmi. Takí pracujú aj v spoločnosti Prvá oddlžovacia, ktorá má riešenie pre každého. Možností, ako zachrániť zdravý rozum a svoj majetok je samozrejme viac.

  1. Úver na vyplatenie exekúciejedná sa o súkromný nebankový úver. Podmienkou je ručenie nehnuteľnosťou. Nie je potrebné dokladovať príjem. Poskytuje sa až na 11 rokov s veľmi výhodným úrokom.
  2. Splátkový kalendár – špecialisti Prvej oddlžovacej sú schopní vďaka svojim skúsenostiam, vyjednať s veriteľmi omnoho lepšie podmienky pre dlžníka. Dokážu vám zariadiť prijateľný splátkový kalendár tak, aby ste mohli plniť svoje záväzky.
  3. Osobný bankrot v prípade splnenia zákonných podmienok môžete využiť možnosť oddlženia fyzických osôb. Toto je cesta o niečo dlhšia a náročnejšia a nie pre každého. Avšak na jej konci budete bez dlhov, ktoré vám dosť dlho zaťažovali život.

Nechať si pomôcť od niekoho, kto svojej práci rozumie, nie je rozhodne žiadna hanba. Vďaka Prvej oddlžovacej môžete konečne pokojne spávať. Pomohli už tisícom klientov, tak prečo nie práve vám?

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Hrozí Vám exekúcia? Vyriešte ju skôr, ako bude neskoro., 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *