História hodiniek Tissot

Niektorí obyvatelia Le Locle mohli mať obavy, čo sa stane z malého horského mestečka v roku 1853, keď sa tam otec so synom rozhodli založiť továreň na hodinky. Niektorý z tých 8 500 obyvateľov mohol mať obavy, že sa z rozkošného miesta stane priemyselný gigant, v ktorom sa nebude dať žiť. A ako to celé dopadlo? Po viac ako 160 rokoch má mestečko Le Locle len o kúsok viac obyvateľov ako 10-tisíc a stále svoju tvár. A továreň? Tá funguje aj dnes. Rodinné podniky vyrábajúce dobré hodinky sú večné. A kto bol tento otec a syn?

Prvá veľkovýroba hodiniek v malom Le Locle

Otec Charles-Félicien Tissot a jeho syn Charles-Émile boli skutoční odborníci na hodinky. Už v prvom roku založenia výroby svojich hodiniek predstavili veľkovýrobu a hodinky s dvomi časovými zónami ako prví na svete. Ono, nestačí si len vo Švajčiarsku založiť fabriku na hodinky a hneď dostanú vaše výrobky prívlastok – špičkové. Tissotovci museli dlho pracovať na tom, aby si tento prívlastok švajčiarske hodinky zaslúžili. Hodinky Tissot vďaka svojim zakladateľom nikdy nezaspali na vavrínoch. A bolo niečo výnimočné, keď zaspali čo i len nachvíľku a prestali tikať.

Ďalšie prvenstvá hodiniek Tissot

Vymyslieť si nejaký pekný slogan, aby ľudia kupovali vaše výrobky, nie je nič zložité. No vymyslieť slogan a riadiť sa ním aj po sto rokoch, je zložitejšie. Tissot to dokázal a svojmu sloganu Innovator by Traditions sa riadi aj dnes. Ako menší-väčší dôkaz poslúži táto veta: Tissot ako prvý vyrobil hodinky z dreva, plastu, kameňa (granit) a perlete. Neustále inovácie sú znakom tejto švajčiarskej firmy, ale aj tradície – Tissot má dodnes svoje sídlo v Le Locle.

Oficiálny časomerač

Špičkovú kvalitu svojich výrobkov dokazuje Tissot aj na športových podujatiach, kde rozhodujú stotiny sekundy. Je oficiálnym časomeračom na viacerých významných udalostiach – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, MotoGP, americká NASCAR či v zápasoch Medzinárodnej basketbalovej asociácie. Podujatia, kde naozaj záleží na každej stotine sekundy. Chcete sa pozrieť na výnimočné hodinky od tohto švajčiarskeho velikána? Kliknite SEM.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *