Golfový turnaj

Pripraviť sa na golfový turnaj a obzvlášť na prvý, rozhodne nie je len tak. Každý z nás chce totiž byť aspoň trochu úspešný a spokojný s dosiahnutým výsledkom. K tomu ale len doladiť formu nestačí, urobiť je treba viac. Na golfové ihrisko dorazte s dostatočným časovým predstihom, aby ste si ho mohli v kľude prejsť, obhliadnuť zákernosti, ktoré tu na vás čakajú, a zariadiť všetky potrebné formality.
Nezabudnite si zaobstarať správne oblečenie na golf. Golfová móda si totiž na žiadne výstrelky rozhodne nepotrpí, ba naopak. Síce už nie je tak striktný ako predtým, ale stále tu panujú jasne pravidlá
– golfovú etiketu je skrátka nutné dodržiavať. Muži môžu voliť
plátené golfové nohavice alebo šortky, ktoré sú dôležitou súčasťou tohto elegantného športu, doplniť ich potom stačí „stálicou“ v podobe trička s golierikom. Ženy môžu siahnuť i po golfovej sukni po kolená, ktorá podčiarkne ich krivky. Každý si vyberie podľa svojho vkusu a štýlu, maximálny komfort pri hre je zaistený a reprezentatívny vzhľad je samozrejmosťou. Nezabudnite sa pozrieť na predpoveď počasia a adekvátne mu oblečenie prispôsobiť. Do cestovného bagu na golf radšej pribaľte i teplejšiu vrstvu ako je sveter, vesta alebo nepremokavá bunda, aby ste boli pripravený naozaj na všetko a rozmary počasia vás nijak neprekvapia.

5j2B.27267102836a_2_jpg

Hra totiž trvá niekoľko hodín, a tak parné slnečné odpoludnie môže vystriedať dažďová prehánka. Vhod príde určite i pokrývka hlavy, ktorá vás ochráni pred ostrým slnečným svitom i pri silnejšom vetre. Potom prichádza na radu kontrola samotnej výbavy, ktorej najdôležitejšou súčasťou tvoria golfové palice a dostatok golfových loptičiek. Praktické sú tiež ďalšie doplnky, ako sú vypichovátka určené pre vyrovnanie menších jamiek, ktoré sa môžu pri odpale vytvoriť, či markovátka, s ktorými bude hra pohodlnejšia. Potom sa už len stačí rozcvičiť a hru si poriadne užiť. A nezúfajte, keď sa vám nebude dariť podľa vašich predstav. Chybami sa človek učí a získava cenné skúsenosti do ďalších bojov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *