Golf – šport pre radosť

Golf ako taký vznikol už v 16.storočí v Škótsku, kde bol spočiatku zakázaný samotným kráľom. Nakoniec sa však zákaz zrušil a golf sa postupne začal šíriť do sveta. Dnes je golf jedným z najznámejších a najobľúbenejších športov. Pokiaľ práve premýšľate nad tým, do akého športu sa teraz v zimnom období pustiť, golf je pre vás ten pravý.

Výhodu golfu je, že sa nebudete obmedzovať ani kvôli počasiu. S odchodom teplých dní, si vôbec nemusíte zbaliť svoju golfovú výbavu a čakať na príchod jari. Práve naopak. Jeseň tomuto športu vôbec nevadí. Už ste rozhodnutí, že do toho idete? Poďme sa teda pustiť do prípravy.

 

Bag – dôležitá súčasť golfu

Často sa stáva, že práve golfový bag je prehliadaný začínajúcimi hráčmi golfu. Profesionáli však už vedia, že ide o veľmi dôležitú pomôcku, bez ktorej by sa oni určite nezaobišli. Ako si taký golfový bag vybrať? V bagu ide hlavne o počet takzvaných vreciek, ktoré majú rozličné funkcie. Môže to byť kapsa na týčka, na oblečenie, golfové loptičky či na samotný olovrant.

 

Veci, ktoré patria do bagu

1. Bez golfových palíc to nepôjde

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré patria dovybavenia sú, ako inak, golfové palice. Existuje niekoľko druhov golfových palíc, ktoré sa od seba líšia veľkosťou či účelom. Spočiatku možno nebudete potrebovať hneď všetky, no postupom času, keď si hru zamilujete, sami pochopíte, že každá z golfových palíc je pre hru skutočne podstatná. Kovové drivery vám totiž pomôžu presnejšie mieriť, železo sa zas používa do vzdialenosti 180 metrov, wedge slúži na krátke a veľmi presné rany, zatiaľ čo taký putter vám dopomôže k doklepnutiu loptičky do jamky.

 

2. Najvhodnejšie golfová loptička

Ďalšou položkou  v bagu je golfová loptička. Človek by si myslel, že všetky loptičky sú rovnaké, pravdupovediac sa však líšia materiálom, z ktorého sú vyrobené. Materiál použitý na jej jadro je buď mäkký (gumové), alebo tvrdý (titánové). Jadro mäkšie je určite lepšie pre začiatočníkov, ktorí tak budú mať loptičku viac pod kontrolou, zatiaľ čo jadro tvrdšie slúži pre hráčov dávajúcim prednosť dĺžke doletu.

 

3. Oblečenie do každého počasia

Náhradné oblečenie na golf či oblečenie do dažďa tiež nie je na škodu. Nikdy totiž skutočne neviete, aké počasie vás na ihrisku môže zastihnúť. Možno vykukne slnko, a vy zo seba budete chcieť zhodiť svoj hrubý sveter a obliecť si nejaké pohodlné vzdušné tričko. Začne poprchávať, ale vy nechcete ihrisko kvôli troche dažďa opustiť. V tom prípade je dobré zadovážiť si nepremokavú ľahkú bundu, ktorá vás udrží v teple a nebude vám pri hre prekážať. Golfové oblečenie je skutočne veľmi široký pojem a skrýva sa pod ním skutočne všetko, čo ku golfu potrebujete. Je skvelé nielen po praktickej stránke, ale ako bonus má šmrnc a vy v ňom budete vyzerať elegantne.

Snažte sa teda svoju prípravu na hru nezanedbať. Pokiaľ potrebujete s niektorými vecami poradiť, obráťte sa na golfový obchod. Personál vám vaše otázky zodpovie a určite vás nenechá v štichu. Ak

výbavu na golf máte kompletnú, pred vami sa črtá už len pôžitok z hry. Nenechajte teda na seba dlho čakať a vyberte sa za golfovým dobrodružstvom s odhodlaním a s úsmevom na perách.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Golf – šport pre radosť, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *