Drevené brikety – kurivo, ktoré vás zahreje

Drevené brikety sú kurivo, ktoré vám ponúkne veľa výhod. V porovnaní s drevom brikety poskytujú alternatívne a udržateľné palivo na vykurovanie. Keďže sú zvyčajne vyrobené z priemyselných odpadov, pilín, drevené brikety sú skvelým spôsobom, ktorý vám umožní vytvárať teplo pre váš domov udržateľným spôsobom.

 

Drevené brikety a ich účinnosť

Drevené brikety sa vyrábajú zo surových a nespracovaných drevných triesok, pilín, na ktoré je aplikovaný tlak. Vplyvom vysokého tlaku a teploty sú piliny spájané do tvarov kociek, kvádrov alebo valcov. Možno ste si všimli, že sa dopyt po drevených briketách v posledných rokoch dramaticky zvýšil. Je na to dobrý dôvod – brikety totiž produkujú teplo skutočne účinne.

Navyše, pri horení produkujú menšie množstvo popola a síry. Tu sa však benefity ani zďaleka nekončia.

 

Ďalšie benefity brikiet

· Brikety z teplého dreva produkujú viac tepla, ale nevypúšťajú žiadne toxické chemikálie. · Brikety sú efektívnejšie a menej nákladné v porovnaní s tvrdým drevom.

· Jednoduchá údržba – drevené brikety vyžadujú nízku údržbu, pretože produkujú len malý obsah popola (približne 1,5%).

· Produkujú menej emisií CO2, čo pomáha životnému prostrediu.

· Brikety sa v podstate vyrábajú z odpadu – z pilín a zvyškov. V porovnaní s rezaním stromov na palivové drevo ide o priateľskejší spôsob voči životnému prostrediu.

 

Brikety vám zaručia vysokú kvalitu

Oheň, ktorý vám tlie v kozube či v peci vďaka dreveným briketám je bez pochýb účinný. Drevené brikety sú skvelou alternatívou, pretože produkujú teplo za znížené náklady; nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu a do ovzdušia vylučujú výrazne menej oxidu uhličitého. Okrem klasických drevených brikiet máte k dispozícii aj iné kúsky – kôrové nočné brikety, ktoré horia aj desať hodín, alebo turbo brikety – drevené brikety, ktoré vás zaručene nesklamú a ich najväčšou výhodou je rýchla dodávka tepla.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *