Dovolenka s deťmi v Taliansku

Chystáte sa zobrať tento rok vaše deti na letnú dovolenku? Mnoho detí počas prázdnin navštevuje príbuzných alebo chodí do tábora alebo sa zapíšu do špeciálnych tried pre vzdelávanie určené pre deti. Ale bez ohľadu na to, čo zatiaľ pre deti plánujete, či ich pošlete k starým rodičom alebo do vzdelávacieho kurzu, musíte uznať, že leto je ideálny čas pre deti. Dajte im priestor na oddych, objavovanie a dovoľte byť im kreatívnymi. Nedovoľte, aby sa toto leto nudili. Je to čas sledovať ich záujmy, objavovať nové vášne a experimentovať.

Každé dieťa určite túži po tom, že pôjde v lete k moru alebo aspoň k vode. Deti chcú zažiť dobrodružstvo, kempovanie, chcú spoznávať nové krajiny, plávať a stavať hrady z piesku. Ak sa s deťmi bojíte cestovať do ďalekých krajín, nevadí. Taliansko je nádherná krajina, do ktorej sa dostanete aj autom a deti si môžu užiť piesočnaté pláže, zažiť novú kultúru a pozrieť si krásne prírodné i historické pamiatky. Deti sú vítané vo všetkých krásnych destináciách Talianska a určite budú nadšené farbou a rozmanitosťou tejto krajiny. Určite budú uchvátené kanálmi a gondolikmi Benátok, útesmi a plážami na pobreží Amalfi a starovekými dedinami v Toskánsku. Cestovanie po Taliansku s deťmi je ako cestovanie späť v čase.

 

Sardínia a Sicília – nádherná príroda a množstvo pamiatok

Ak chcete zažiť pod nohami jemný piesok a vidieť tyrkysové more, navštívte Sardíniu. Ak chcete zažiť trochu histórie, presuňte sa na Sicíliu. Má starobylé miesta- Segesta, Selinunte, Syrakúzy a Villa Romana del Casale – ktoré sú takmer súperiace s Pompejami. Sicília mala vždy obrovské kultúrne dedičstvo, ale len nedávno sa vytvorili slušné hotely a vylepšená infraštruktúra.

Je to úžasná odroda, ktorá spôsobuje, že Sicília je tak výnimočná – od tlieskajúcej Etny až po ohromujúce barokové mestá a báječné grécke a rímske zrúcaniny. Pamiatky sa však šíria po celom ostrove, takže nájdite si čas a precestujte toho čo najviac. Deti sa naučia kultúre, spoznajú zvyky inej krajiny a zvyšok času sa vyšantia na pláži.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *