Čo vás čaká pred a počas laserovej operácie očí?

Laserová operácia očí je zastrešujúci pojem pre niekoľko očných operácií používaných na korekciu refrakčnej chyby. Medzi najčastejšie typy operácií očí laserom patrí LASIK, PRK, LASEK a EpiLASIK.

LASIK očná chirurgia sa vykonáva pomocou laseru naprogramovaného tak, aby odstránil definované množstvo tkaniva z rohovky. S každým pulzom laserového lúča sa odstráni malé množstvo rohovkového tkaniva. Operáciu je v mnohých prípadoch možné vykonať na obe oči v jeden deň.

Čo vás čaká pred samotným zákrokom

Pred operáciou vám váš lekár vysvetlí riziká a výhody danej operácie. Preberie s vami, čo môžete očakávať pred a po operácii a odpovie vám na akékoľvek otázky, ktoré máte na samotný zákrok. Je dôležité, aby bol pacient oboznámený s priebehom operácie a možnými komplikáciami.

Ako pred každou operáciou aj pri tejto je nevyhnutné predoperačné vyšetrenie. Váš lekár prejde vašu lekársku a chirurgickú históriu, ktorá sa týka vašich očí s cieľom zistiť, či ste vhodným kandidátom na operáciu. Vykoná sa komplexné vyšetrenie zraku, pri ktorom lekár zmeria rohovku, refrakčné chyby a vyberie správnu metódu / Z-LASIK, Lasik extra, Lasek, PTK, TE PRK. Očný špecialista zmeria obrys a tvar vašej rohovky, aby určil presné množstvo tkaniva, ktoré je potrebné odstrániť.

 

Ako prebieha zákrok?

Operácia je zvyčajne dokončená za 30 minút, v niektorých prípadoch trvá aj menej. V priebehu operácie budete ležať na chrbte v kresle. Môžete dostať liek, ktorý vám pomôže relaxovať. Ako lokálne anestetikum vám budú podané znecitlivujúce kvapky do oka. Lekár použije špeciálny nástroj, aby udržal vaše viečka otvorené. Pomocou lasera očný chirurg potom pretvára konkrétnu časť rohovky. Počas chirurgického zákroku budete požiadaní, aby ste sa zameriavali na svetelný bod. Pozeranie sa na toto svetlo vám pomôže udržať vaše oko fixné, zatiaľ čo laser pretvára vašu rohovku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *