Chudnutie po Vianociach

Strata hmotnosti po Vianociach sa môže javiť ako zložitý výkon, najmä ak ste obklopení množstvom sladkých dobrôt, uhľovo-ťažkých jedál a alkoholu. Ale tiež sa snažíme zabezpečiť, aby sme boli v dobrej kondícii pre pozitívny začiatok nového roka. Zatiaľ čo niektorí môžu odporučiť začať s diétou a dodržiavať prísny fitness plán, iní zas nedajú dopustiť na pohyb, ktorý ich zbaví nechcených kíl navyše.

 

Ako schudnúť na horách

Po Vianociach je najkrajší čas, kedy môžeme ísť na hory a užívať si kombináciu snehu a slnka. Či už sa vyberiete na túru, lyže alebo bežky, verte, že aj toto je pohyb a určite spálite nejaké kalórie. Môžete si kúpiť walking palice a vybrať sa preskúmať zasnežené kopce. Povianočný výpredaj vám umožní zakúpiť si ich za výhodné ceny. Alebo si môžete vybrať iný druh športu, napríklad lyžovanie.

Pomocou behu na lyžiach spálite viac kalórii ako zjazdovým lyžovaním, pretože bežecké lyžovanie vyžaduje, aby ste sa dostali na kopce sami, zatiaľ čo pri zjazde vás sedačková lanovka na kopec vytiahne bez  vašej námahy. Ak je strata váhy vašou prioritou, potom budete chcieť pokračovať skôr v bežkovaní ako v zjazde na lyžiach. Keď ste v rezorte, je veľmi dôležité pokúsiť sa jesť zdravo, ak sa snažíte schudnúť. Typické jedlá – ako sú mastné hamburgery, hranolčeky, veľké sódy a pivá – úplne nahradia akékoľvek kalórie, ktoré ste mohli spáliť na svahoch. Ak chcete pohnúť ručičku na váhe smerom dole, potom je pre vás najdôležitejšou radou prijímať menej kalórií, čo znamená, že si musíte byť zvlášť vedomí toho, čo jedávate počas lyžovania.

Zároveň by ste sa nemali vyhýbať hladomoru, keď ste na horách. Stačí byť inteligentní v súvislosti s vašimi diétnymi postupmi. Môžete zostať zdraví a ušetriť peniaze tým, že si prinesiete vlastné jedlo. Aké sú niektoré dobré možnosti? Medzi naše obľúbené patrí zdravé občerstvenie: ovocie ako banány a jablká, zelenina ako šalátová uhorka a mrkva, rovnako ako mandle a  kešu oriešky.

Schudnúť sa dá aj mimo hôr. Niekomu možno učaruje mini ball, iným korčuľovanie na ľade, ďalší si kúpi prístroj na cvičenie, s ktorým môže cvičiť v pohodlí domova. Nezabúdajte, že každý pohyb sa počíta a cení.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *