Chrbát zničený od upratovania? Nie so šikovnými pomocníkmi

Tiež sa už dopredu desíte predvianočného upratovania, ktoré vás opäť odošle na stôl fyzioterapeuta? Unavuje vás boľavý chrbát z umývanie okien alebo čistenia podlahy? Dajte si tento rok iný cieľ: prežiť predvianočný zhon a stres v pokoji a pohode. Naše dobré tipy pre upratovanie vám pomôžu.

Najlepšou prevenciou proti boľavému chrbtu alebo vyskočenej platničke je správna technika upratovania a využitie šikovných mechanických pomocníkov, ktorí tú najťažšiu prácu odvedú za vás.

 

Umývanie okien bez naťahovania a nakláňania

Aj keď nebývate práve na najvyššom poschodí panelového domu, môže byť umývanie okien niekedy celkom riskantnou záležitosťou. Stačí sa zle natiahnuť a naspäť sa už nenarovnáte.

Náš tip: vždy pracujte s chrbtom rovnými a jednou nohou ľahko predkročenou. Rozhodne sa vyhnite vyťahovaniu z pása a kývaniu do strán vo chvíli, keď umývate okná vo výške očí. A cos tými vyššími? Dobrým pomocníkom bude akumulačná stierka vybavená teleskopickou tyčou, ktorá vás zbaví nutnosti zachytávania stekajúcej vody.

 

Čistenie kútov raz dva

V rohoch sa otravného prachu, vlasov a špiny usadzuje zďaleka najviac. Pokiaľ chcete uchrániť svoj chrbát pred okrúhlymi pozíciami a následnými problémami, pracujte z kľaku. Poslúžite tiež vysávač a mop so špeciálnymi nástavcami.

Každodenné drobné upratovanie môžete tiež nechať na pomocníkovi a umožniť svojmu chrbtu jednoducho regenerovať. Vileda Virobi robotický mop pracuje úplne sám – zájde aj pod nábytok alebo na iné zle dostupné miesta. Vy po príchode domov jednoducho len vyčistíte vyberateľnú elektrostatickú handričku a máte hotovo.

Jesenné alebo jarné upratovanie za jedno popoludnie

Pokiaľ máte záhradu, neobmedzujú sa vaše upratovacie aktivity len na interiér domu, veď svoju pravidelnú údržbu si žiada aj terasa, záhradný nábytok, bicykel alebo

napríklad auto! Zabudnite na vedra mokrých handier a ťahanie ťažkých bremien. Vysokotlakový čistič KÄRCHER K 4 Full Control Home si so všetkým poradí za vás. Ľahko sa obsluhuje a zvládne aj stredne silné znečistenie. Poteší vás aj vysoká stabilita alebo praktické teleskopické držadlo pre ľahšiu prácu i uskladnenie. Za výhodnú cenu ho kúpite na www.elektro-produkt.cz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *