Cestovať bez poistenia sa nevypláca

Svet nás čaká s otvorenou náručou a my sa radi vrháme do jeho objatia, aby sme objavili jeho skryté tajomstvá, našli nové nádherné miesta, či spoznali jeho exotických obyvateľov. Pred každou cestou však zvažujeme aj riziká, ktoré nás môžu stretnúť. Dokonca sú takí, ktorí sa kvôli nepredvídateľným nástrahám vzdajú svojich snov a radšej zostávajú v bezpečí svojich domovov.

Určitý strach a obavy pred cestovaním sú namieste a svedčia o zrelosti a opatrnosti, ktorej nie je nikdy nazvyš. Nemali by nás však uväzniť na jednom mieste.  Či sa chystáte cestovať po Európe, alebo doslova obletieť celý svet, najrýchlejším a najlepším riešením ako sa o všetko postarať je zabezpečiť si cestovné poistenie online.

 

Ako spoznáte dobré cestovné poistenie?

Malo by obsahovať riešenie všetkých nástrah, ktoré vás môžu stretnúť na ceste, ale zároveň by malo poskytovať možnosť starostlivosti o majetok, ktorý zanechávate doma. Aby sa vám nestalo, že vám v zahraničí ošetria zlomenú nohu, ale medzitým nebudete mať poistený byt, ktorý vám vytopili susedia. Preto si vyberajte cestovné poistenie, ktoré bude platiť hneď ako prekročíte hranice vášho trvalého bydliska a ubezpečte sa, že spĺňa minimálne tieto podmienky:

  • Poistí vás bez ohľadu na vek
  • Berie do úvahy aj vaše súčasné a chronické ochorenia
  • Poskytuje asistenčnú službu nepretržite 24 hodín denne
  • Poistí dovolenkové športy ako lyžovanie, vodné športy, horolezectvo, jazdu na koni a pod.
  • Zahŕňa pátranie, záchranu a Horskú službu
  • Poskytuje možnosť pripoistiť aj opustenú domácnosť na obdobie, kým budete preč.

 

Cestujete viackrát do roka?

Ak máte prácu (či koníčka), ktorý vyžaduje cestovanie viackrát do roka, je pre vás výhodnejšie uzatvoriť ročné cestovné poistenie. Uzatvoreniu poistenia sa budete venovať len raz a celý rok máte zabezpečené všetky služby. Ak ste napríklad zanietený golfista, ktorý s obľubou vyhľadáva svetové golfové areály alebo zaneprázdnený manažér, ktorý celoročne cestuje za svojimi klientmi,  je takéto poistenie pre vás ako stvorené.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Cestovať bez poistenia sa nevypláca, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *