Černý Důl ponúka luxusné ubytovanie v srdci Krkonôš

Krištáľovo čistý vzduch a panenská príroda – to sú hlavné lákadlá, ktoré turistov lákajú do nedotknutého náručia Krkonôš. Mestečko Černý Důl je tradičným turistickým centrom, ktoré okrem zaujímavých pamiatok láka tiež na luxusné historické ubytovanie v duchu našich babičiek.

 

Bývanie na samote, odkiaľ je všetko blízko

Ničím nerušený ranný spev vtákov a nádherné výhľady do sviežej zelene s úchvatnými západmi slnka – niečo také sa skrýva pod predstavou romantického bývania v horských dedinkách, ktoré si dodnes tak idealizujeme. V blízkosti mesta Černý Důl presne také nájdeme. Chalupa Roubalka stojí v pôvabnej polosamote, ale je ľahko prístupná autom v akomkoľvek ročnom období, takže sa už za päť minút ocitnete späť v civilizácii.

Prečo ale ponáhľať, keď sa pre vás za jej zrubovými múrmi otvára nový svet? Historický vzhľad celého objektu nie je len lacným pozlátkom. Vnútri nájdete tri štvorlôžkové apartmány vybavené vernými replikami historického nábytku z Podkrkonošia. Nechýba kachľová pec, pivo čapované priamo z pípy ale ani obľúbená a naskrz moderná vírivka a wi-fi pripojenie k internetu. Vonkajšiu zábavu potom oživí vyhrievaný bazén a blízky horský potôčik, ktorý po celý deň príjemne šumí.

20162789_large

Výlety v okolí Černého Důlu

Jedinečné ubytovanie, ktoré ponúka chalupa Roubalka, sa bezpochyby stane cenným základom nezabudnuteľnej letnej alebo jesenné dovolenky. Ale výlety do okolia vás lepšie priblížia k tzv. aktívnemu odpočinku, ktorý dovolí relaxovať nielen telu, ale i mysli.

Určite by ste nemali vynechať nákladnú lanovku, ktorá mieri z mesta Černý Důl do neďalekých Kunčíc nad Labem. Ide o najväčšiu lanovku tohto typu v strednej Európe, ktorá je dodnes plne funkčná. Za návštevu stojí aj blízky Františkánsky kláštor s expozíciami unikátnych antických sôch alebo zvonkohra v Dolnom Dvore. Milovníci piva by určite nemali vynechať novo zrekonštruovaný Pivný chodník, ktorý okrem množstva zaujímavostí o varení pravého krkonošského piva sprostredkuje aj jedny z najkrajších výhľadov na Krkonoše vôbec.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *