Ako vyzerať dobre na preukazovej fotke

Áno, vieme, že vodičské a občianske preukazy nie sú zábleskové snímky – ide o vážne ID, ktoré pomáhajú úradom činným v trestnom konaní, aby nás identifikovali a kontrolovali potenciálne hrozby a problémy. Ale preukazové foto je s vami až desať rokov – je to zločin, aby sme chceli na nich vyzerať dobre?

Všetci máme hororové príbehy (s fotografiami, ktoré to dokazujú), ktoré zlyhali. Nesprávne osvetlenie, zlý výraz tváre, dokonca v niektorých štátoch sa na fotke nesmiete usmievať. To všetko vytvorilo dokonalú búrku zlých fotiek. Ak sa vám podarí získať dobrý záber, je to buď šťastie, alebo preto, že ste požehnaní vysokou fotogenickosťou.

Existuje niekoľko malých krátkych tipov, ktoré môžete urobiť, aby ste sa uistili, že vaše vlasy a make-up vám nespravia na fotke úplnú sabotáž. Profesionáli v danej oblasti nám povedali svoje najlepšie tipy na to, aby ste získali skvelú fotografiu na vodičský aj občiansky preukaz .

 

Vypnite si svoje vlasy

Jedna z najväčších chýb, ktoré mnohé ženy robia s vlasmi, je že si ich prehodia všetky na jednu stranu, takže to vyzerá ako keby mali na tričku škvrnu vlasov. Vlasy takto skryjú váš krk a ramená, proporčne to nevyzerá dobre a fotka vyzerá byť preplnená  a ťažká. Kaderníci odporúčajú, aby ste si vlasy radšej zopli do konského chvosta alebo si spravili z nich uzol.

 

Žiadny make-up ako na červenom koberci

Zabudnite na vrstvy make-upu alebo celebritný make-up. Odolajte výrazným vrstvám make-upu. Na fotke chcete vyzerať ako vy, pretože ide o vážnu identifikáciu. To znamená, že si odpustite dymové líčenie očí a výrazné červené pery. Radšej siahnite po prirodzených odtieňoch, ako sú broskyňové tiene a postačí vám lesk na pery. Fotky do preukazov nemajú vyzerať  úplne prehnané alebo trendy.

Preukazová fotografia online je dostupná na stránke www.empikfoto.sk. Môžete si objednať na jednom hárku štyri fotky na občiansky preukaz, pas, legitimáciu alebo diplom. Fotky sú ponúkané v štandardných veľkostiach 3,5 × 4,5 cm a 4,5 × 6,5 cm na lesklom papieri.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *