Ako vybrať správnu košeľu k obleku?

Ak sa neustále strácate v nepreberné ponuke pánskych košieľ, ale potrebujete si zaobstarať takú, ktorá by dokonale padla k obleku, nasledujúce riadky sú určené práve pre vás. Zorientovať sa v rôznych druhoch košieľ je pre laikov nadľudský výkon. Ako teda postupovať? A na čo si dať pozor, aby vám košeľa perfektne padla?

Uvedomte si, že je potrebné vyberať košeľu podľa udalosti, na ktorú sa chystáte. Nemusíte dávať ruky preč od farebných či prúžkovaných variantov. Pochopiteľné ale je, že prúžkovanou košeľu použijete pri inej príležitosti ako klasickú bielu. Zamerajte sa tiež na strih, látku, golier a manžety.

Akonáhle prídete do obchodu so spoločenskou pánskou módou, stretnete sa s tromi typmi pánskych košieľ, a to formálnymi, business a voľnočasovými.

 

Formálne košele

V tejto skupine sú biele pánske košele bez kapsičky. Biela alternatíva predstavuje akýsi najvyšší štandard pánskych košieľ. Chýbať by nemala v šatníku žiadneho muža. Kombinuje sa predovšetkým so smokingom, frakom a žiakom. Ideálne je, ak je košeľa ušitá z látky s gramážou 145 gramov a viac, pretože takáto látka je vskutku kvalitná a vyžaruje dokonalosť. Rovnako tak sa vyhnete tomu, aby bola pokrčená. U nižších gramáží sa totiž často stáva, že sa látka rýchlo pokrčí.

Ďalej sa zamerajte na golier, ktorý by mal byť buď klasický, alebo by sa malo jednať o takzvaný stojačik. Druhý spomínaný golier je vhodný v prípade, že namiesto kravaty si vezmete motýlik či sa oblečiete do fraku.

 

Business košele

Ak sa chystáte na rokovanie oficiálnejšieho charakteru, siahnite po business košeli. Nemusíte zostávať pri bielej farbe, pokojne vyberte aj iné odtiene. Business košeľu zvoľte na pracovnú schôdzku s obchodným partnerom aj rôzne dôležité stretnutia. Čo sa goliera týka, ten nie je u tohto druhu košele striktne stanovený.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *