Ako vybrať exkluzívny nábytok

Existujú predmety, ktoré o našej životnej úrovni dokážu povedať viac ako ostatní. Nemusí to byť práve obrovský  vonkajší bazén alebo naleštené Porsche v garáži. Niekedy stačí maličkosť – napríklad exkluzívny kúsok nábytku, ktorý na seba rafinovane pritiahne pozornosť všetkých prichádzajúcich.

Nábytok z exotického dreva s nevšedným spracovaním alebo tvarov má jednu veľkú výhodu – nikdy sa po domácnostiach masívne nerozšíri. A v hre zďaleka nie je len jeho trochu vyššia cena. Platí tu aj otrepané klišé, ktoré hovorí, že väčšine z nás stačí ku šťastiu skriňa, posteľ, jedálenský stôl, stoličky a nejaká tá pohovka do obývačky. Ale originálny nábytok si môže dovoliť viac. Ak už máte celú domácnosť zariadenú, nemusíte hádzať flintu do žita. Stačí sa sústrediť na nábytok, ktorý k životu tak úplne nepotrebujete.

 eloisa-b-stolik-ala-konsola-nieb_700_1200

Podľa čoho vyberať originálny nábytok z masívu

Stačí zájsť do osvedčeného e-shopu s exkluzívnym nábytkom a pozrieť sa, aké kúsky sú k dispozícii. Nebojte sa kombinovania jednotlivých štýlov. Dnes je v kurze eklektizmus, takže ak premýšľate nad kombináciou bieleho plastového kresla s farebným dreveným stolíkom z Indonézie, len smelo do toho. A hodiť by sa mohla aj secesná komoda po babičke. Objaviť môžete aj moderný nábytok štylizovaný do historického štýlu alebo nábytok z masívu, ktorý necháva na prvom mieste vyniknúť prirodzenú krásu dreva. Je teda skutočne z čoho vyberať.

 

Jeden stolík navyše …

Dnes nájdeme v domácnostiach najčastejšie štyri druhy stolov: jedálenský, konferenčný, písací a toaletný. Ale skôr bol výber oveľa pestrejší. Pamätáte ešte na telefónne stolíky alebo stoly na kvety? Tie môžu byť presne tým, čo hľadáte. Použite ich moderným spôsobom. Konzolový stolík Eloise white wash môže poslúžiť miesto poličky na kľúče. Dokáže oživiť každú predsieň či tmavú chodbu. Vyzerá krehko, ale môžete si na neho pokojne sadnúť.

Podobne vzdušnú konštrukciu má aj odkladací stolík EVAN. Vyberte si z pestrej ponuky farieb a obnovte tradíciu stolíkov určených čisto pre okrasu. Na ich dosku položte svoju obľúbenú dekoráciu a do šuplíka schovajte najmilšie fotografie svojich blízkych. A každý deň si jedným jediným pohľadom na tento jedinečný kút svojho bytu spomeniete na všetko, čo je pre vás důležité.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *