Ako vybrať dokonalé náušnice?

Náušnice patria medzi základné šperky, ktoré ľudia nosia už od nepamäti. Postupným vývojom sa stali najmä ženskou záležitosťou a každá moderná žena má doma hneď niekoľko párov náušníc. V tomto článku vám poradíme, na čo si dať pri výbere nových náušníc pozor.

Základným predpokladom na to, aby ste vybrali dobré náušnice, je ujasnenie si, kde ich budete nosiť. Práve z tohto dôvodu by mala mať každá žena viacero párov náušníc – niekoľko exkluzívnych, ktoré sa nosia ku spoločenským šatám, prípadne na výnimočné udalosti a niekoľko „klasických“, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie. Aj klasické každodenné náušnice však môžu byť štýlové a exkluzívne. Dôležité je však vybrať vhodnú veľkosť a tvar náušníc. Na každodenné nosenie sú vhodnejšie kratšie a ľahšie náušnice, ktoré zbytočne neťažia uši a nepletú sa do oblečenia a predmetov, s ktorými počas dňa prídete do kontaktu. Naopak, pri náušniciach na príležitostné nosenie môžete experimentovať a s dlhšími, väčšími a drahšími kúskami.

Výber veľkosti a tvaru náušníc však nezávisí len od spôsobu používania. Dôležité je, aby náušnice pozdvihli krásu vašej tváre, ich veľkosť a tvar je tak potrebné voliť aj podľa tvárových kontúr.

 

Základné typy tváre a náušnice

Ak máte oválnu tvár, máte vyhraté, keďže nosiť môžete prakticky akýkoľvek typ náušníc. Pri okrúhlej tvári, ktorá je voči oválnej o niečo širšia, je dobré voliť užšie a dlhšie náušnice, ktoré tvár opticky predĺžia a spravia ju symetrickejšou. Naopak, ak máte podlhovastú obdĺžnikovitú tvár, väčšie okrúhle náušnice budú skvelou voľbou, keďže tvár opticky rozšíria. Podobné optické triky platia aj v prípade trojuholníkovej tváre, ktorá sa smerom k brade zužuje. V tomto prípade chcete opticky rozšíriť úzku spodnú časť tváre, vhodné je tak voliť visiace náušnice, ktoré sú v spodnej časti širšie. Náušnice tak zďaleka nie sú len štýlovým doplnkom, ale aj spôsobom, ako zlepšiť črty tváre.

 

Viditeľná kvalita a exkluzivita

Pri výbere náušníc si dávajte obzvlášť pozor, keďže sú na viditeľnom mieste. Na vašu tvár sa denne pozrú desiatky ľudí a keďže náušnice na seba prirodzene pútajú pozornosť, aj keď sa jedná o menšie náušnice, každý si ich všimne. Pravdepodobne sa nechcete prezentovať lacnými náušnicami za pár eur, dobré je tak voliť kvalitné značkové modely, ktoré vám vydržia naveky a budete ich hrdo nosiť. Odporúčame náušnice svetoznámej značky Tous, ktoré očaria svojimi exkluzívnymi a štýlovými tvarmi, farbami, ale najmä použitými materiálmi – zlatom, striebrom, či drahokamami. V ponuke Tous nájdete náušnice na príležitostné nosenie, ale aj na každý deň. Tak vyberte si náušnice Tous aj vy a ozdobte svoje uši tými najlepšími šperkami na trhu!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ako vybrať dokonalé náušnice?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *