Ako starať o svoj smartfón?

Správna starostlivosť o smartfón bez pochýb predĺži jeho životnosť. Niekomu sa to môže javiť ako samozrejmosť, pravdou ale ostáva, že smartfóny v rukách svojich majiteľov zažívajú všeličo.

 

Dávajte si pozor na pády

Aj tým najšikovnejším z nás sa občas stane, že sa nám telefón vyšmykne z ruky a dopadne na dlážku, chodník či iný tvrdý povrch. Prudké otrasy a pády poškodzujú nielen samotnú konštrukciu telefónu a môžu skončiť rozbitým displejom, ale podpíšu sa tiež na jeho vnútorných súčiastkach, ktoré sa pri podobnom zaobchádzaní môžu znehodnotiť. Smartfón potom nefunguje správne a jedinou možnosťou je jeho výmena alebo návšteva blocked:idoctor.sk.

 

Pozor na výkyvy teplôt

Smartfónom sa zmeny teplôt nepáčia. Ani prílišné zimy, ani horúčavy nie sú pre váš telefón dobré. Preto by ste telefón nemali vystavovať priamemu slnku, ani mrazom. Mnohé smartfóny sa majú v podobných situáciách tendenciu vypnúť, aby sa chránili.

 

Dobíjajte batériu správne

V prvom rade by ste mali vedieť, že telefón nesmiete prebíjať, preto by ste ho vôbec nemali nabíjať počas noci. Batéria sa môže prehriať a znehodnotiť.

Tiež by ste pri nabíjaní vášho smartfónu nemali používať cudzie nabíjačky, ale vždy len tú, ktorá bola dodaná s vaším smartfónom pri kúpe. Budete mať tak omnoho väčšiu istotu, že spĺňa normy a nemusíte sa báť jej poškodenia. Po rôznych lacných alternatívach, ktoré vám ponúkajú rozlične čínske portály, by ste radšej siahať vôbec nemali. Nabíjačky totiž môžu baterku v smartfóne poškodiť. Následne už nebudete mať inú možnosť, ako batériu vymeniť.

Máte problém so svojím smartfónom? Rozbil sa vám displej, batéria alebo iná súčiastka? Zaneste ho do servisu iDoctor, kde sa o jeho opravu postarajú odborníci. Náhradné diely, ktoré sú mimochodom originálne, majú vždy skladom a telefón vám preto opravia aj na počkanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *