Ako si vybrať tú správnu obchodnú váhu?

Vyberáte si váhu pre váš podnik a neviete ako začať? Väčšina komerčných podnikov si vyžaduje pre ich každodennú prevádzku používanie váh s rôznymi kapacitami. Ak nemáte skúsenosti s nákupom  a používaním obchodných váh, môže byť pre vás výber mätúci. Každý model má svoj špecifický účel a je dôležité vybrať váhu, ktorá je najvhodnejšia pre jej potreby.  V opačnom prípade by ste mohli skončiť s váhou, ktorá nespĺňa vaše požiadavky alebo ešte horšie, s drahým modelom s množstvom funkcii, ktoré nikdy nevyužijete.

Aj v rámci váh nájdete rôzne modely, ktoré sa dodávajú v rôznych veľkostiach a ponúkajú rôzne funkcie, ktoré ich robia všestrannejšími. Okrem toho funkčnosť modelu, ktorý si vyberiete, bude tiež závislý od množstva faktorov, akými sú prostredie, v ktorom sa bude používať. Plošinové váhy sa zvyčajne používajú na špecifické aplikácie, ako sú mokré podmienky, suché podmienky alebo dokonca veterinárne požiadavky. Pri výbere  váhy musíte zvážiť tri veci: jej vlastnosti,  použitie a typ prostredia, v ktorom bude váha použitá.

 

Ďalšie funkcie, ktoré je potrebné zohľadniť pri nákupe obchodných váh, sú:

  • Možnosti dobíjania batérie
  • Dátová komunikácia pre pripojenie k tlačiarňam a k PC
  • Počítanie, zacielenie na cieľ, viac jednotiek váženia
  • Štýly zobrazenia LED, LCD alebo VFD

 

Digitálne kontrolné váhy

Či už pracujete s veľkým receptom alebo individuálnou objednávkou, moderné obchodné váhy s kontrolou veľkosti porcii zabezpečujú, že váš kuchynský personál vytvára konzistentný, kvalitný výrobok bez toho, aby zbytočne strácal cenné prísady.

Malá počiatočná investícia do elektronickej kontrolnej stupnice vám môže ušetriť tisícky eur zbytočného míňania surovín. Digitálne kontrolné váhy sú najlepšie váhy pre konzistentné, vysokoobjemové využitie vo vašej reštaurácii, v pizzerii, pekárni alebo zmrzlinárni.

  • Určené pre presnosť a rýchlosť
  • Jednoduché čítanie digitálnych displejov
  • Okamžitá odpoveď

 

Mechanické váhy na kontrolu dávok

Vo väčšine komerčných kuchýň boli mechanické kontrolné váhy nahradené presnejšími, rýchlejšími a ľahšie čitateľnými elektronickými kontrolnými váhami. Avšak, ak sú nízke počiatočné náklady a prenosnosť pre vás dôležité, mechanická časť kontrolnej stupnice je skvelým doplnkom do snack barov,  stánkov alebo malých kuchýň.

Možno vám viac budú vyhovovať počítacie váhy, ktoré sú vyrobené tak, aby spočítali rýchlo presný počet kusov.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ako si vybrať tú správnu obchodnú váhu?, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *