Ako si vybrať pánske tričko lichotiace vašej postave

Nie je tričko ako tričko. Určite ste si všimli, že v niektorých si pripadáte lepšie ako v iných. Zamýšľali ste sa niekedy, v čom je to kúzlo? Veľkosť, strih, materiál, farba a vzor sú dôležité premenné, ktoré hrajú vo výsledku nezanedbateľnú rolu.

Pravdepodobne vám nemusíme prízvukovať, že takmer všetko oblečenie pôsobí vždy štýlovejšie na dokonalej postave. Pri tričkách to platí dvojnásobne. Neznamená to však, že ak nevyzeráte ako ideál mužskej krásy, mali by ste sa tričkám zďaleka vyhýbať. Stačí, ak dodržíte niekoľko základných pravidiel a aj vy môžete v tomto jednoduchom, no zároveň obľúbenom odeve vyzerať fantasticky.

 

Správny strih je základ

Dokáže vám totiž podstatne pridať na atraktivite a zvýrazniť siluetu ramien. Udeje sa to ale iba vtedy, ak tričko dokonale sedí, ukáže len to, čo má a zakryje časti, na ktoré nie ste až tak hrdí. Tričko by nemalo byť ani moc voľné, ale ani tesné.

Ak si oblečiete väčšiu veľkosť ako naozaj potrebujete, lebo si myslíte, že zamaskujete nadbytočné kilá, nezabúdajte, že priveľa látky navyše vám zbytočne pridá na objeme. Vyšportovaným telám pristane priliehavý strih, pretože vhodnejšie poukáže na svalnaté telo.

Švy by mali sedieť presne na okrajoch ramien. Dôležité je zvoliť si správnu dĺžku rukávu a trička, aby ste si zbytočne nedeformovali proporcie. Tričko vám dobre padne, ak vás nijako neobmedzuje pri pohybe.

 

Aká farba vám pristane?

V skrini by ste mali mať aspoň pár základných farieb. Biele tričko sa hodí všetkým, čierne sa výborne kombinuje, sivá je klasika a tmavomodrá je tiež dobrou voľbou takmer pre každého. Všímajte si odtieň pokožky a siahajte po farbách, ktoré s ním ladia.

Okrem jednofarebných verzií máte možnosť vybrať si z kombinácií farieb či tričiek s potlačou. Tie vedia opticky pritiahnuť alebo odpútať pozornosť od problémových partií.

 

Nepodceňujte materiál

100% bavlna je dobrá voľba, ale ani zmes bavlny a syntetických materiálov vám neurobí zlú službu. Elastan v kombinácii s bavlnou pomáha udržiavať tvar trička, zmes s polyesterom sa menej krčí a ľahko sa udržiava.

Hrúbka trička má tiež vplyv na výsledný dojem. Čím je tenšie a jeho farba je neutrálnejšia, tým lacnejšie pôsobí a ľahšie si ho zameníte s tielkom.

 

Výstrihy nie sú veda

Tričká zvyčajne mávajú buď klasický okrúhly výstrih, alebo véčkový výstrih. Ak si lámete hlavu, po ktorom kedy siahnuť, majte na pamäti, že pri vrstvení oblečenia je vhodné zladiť výstrih s tvarom goliera napríklad na bunde.

Ak by ste však chceli z trička vyťažiť maximum, zapamätajte si: véčkový výstrih je menej formálny a nižším mužom dokáže opticky pridať pár centimetrov, je výbornou voľbou pre pánov s okrúhlou tvárou a kratším krkom. Okrúhly výstrih zas vzbudzuje ilúziu širších ramien, pristane mužom s dlhším krkom a užšou tvárou.

Na Bolf vás bezpochyby oslovia kvalitné moderné tričká, ktoré sa perfektne prispôsobia vašej postave a ľahko ich skombinujete s rifľami, bundami, mikinami a inými obľúbenými kúskami zo šatníka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *