Ako sa zbaviť chĺpkov a vrások

Odstránenie chĺpkov

V súčasnej dobe je laserová epilácia bežný a veľmi žiadaný zákrok. Vďaka epilácii laserom je možné odstrániť celý chĺpok aj s korienkom, a to na rôznych častiach tela. Jedná sa o nohy, podpazušie, bikiny či hornú peru. Chĺpkov sa vďaka moderným technológiám dokážete zbaviť všade.

Ošetrenie LED diódovým laserovým prístrojom je oveľa menej bolestivé, dokonca o 50%.

Zákrok je ideálne absolvovať s neopálenou a hladkou pokožkou – deň pred zákrokom je potrebné miesto epilácie oholiť do hladka žiletkou na mokro. Medzi zákrokmi môžete stále rastúce chĺpky holiť, nie však epilovať voskom alebo používať iné metódy, pri ktorých vyťahujete cibuľku chĺpku z kože. Takéto metódy by ste tiež nemali používať minimálne 6 týždňov pred prvým zákrokom.

Ako prebieha samotná laserová epilácia? Laser potom odstráni všetky chĺpky v aktívnej rastovej fáze. Po zákroku môže byť pokožka jemne podráždená, začervenaná, prípadne pripuchnutá. Tieto prejavy zvyčajne odznejú do niekoľkých hodín až dní.

Ako sa zbaviť vrások

Dynamické vrásky, nazývané aj mimické, vznikajú opakovaným pohybom určitej svalovej partie. Ak sa často smejete alebo mračíte, je pravdepodobné, že sa vám vrásky objavia práve na miestach, kde sa prejavujú tieto emócie (vrásky pod očami, vrásky na čele). Vrásky sú viditeľné na tvári bez ohľadu na to, či tvárové svaly práve sťahujete alebo nie.

Pri výbere ošetrenia na vyhladenie vrások je kľúčové správne rozlíšiť, o aký typ vrásky ide. Keď správne určíme pôvod vrások, dokážeme zvoliť tú najvhodnejšiu metódu na ich korekciu.

 

Viaceré metódy

V Ryant clinic sa používa hneď niekoľko metód. Botulotoxín je tá najlepšia voľba pri odstraňovaní dynamických vrások, kyselina hyaluronová zasa zabezpečuje správnu hydratáciu a objem tkaniva, a tak celkovo zmierňuje prejavy starnutia pokožky. CO2 resurfacing  zjemní a v niektorých prípadoch aj úplne odstráni začínajúce mimické a mimotvárové vrásky a obdobné účinky má aj mikroihličková rádiofrekvencia, ktorej výhodou je možné celoročné použitie, teda vrátane letných mesiacov. Chemický peeling je zasa najvhodnejší na ošetrenie povrchových vrások.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ako sa zbaviť chĺpkov a vrások, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *