Ako sa domôcť spravodlivosti bez súdov

O problémoch s vymožiteľnosťou práva na Slovensku sa asi ani neoplatí hovoriť. Asi aspoň každý jeden z nás to už pocítil na vlastnej koži. Tí poctiví sa spravodlivosti v mnohých prípadoch ani nedočkajú a tí druhí, no radšej pomlčíme ale áno, častokrát zvíťazí práve nespravodlivosť.

Poviete si, že aké nespravodlivé. No našťastie aj v tejto dobe sa dá nájsť vhodné a účinné riešenie, v prípade, že nemáte chuť chodiť zdĺhavo po súdoch riešením v takýchto situáciach je rozhodcovský súd.

Rozhodcovský súd má využitie vo viacerých smeroch no najčastejšie ak ide o súdne problémy v podnikateľskej oblasti. Napríklad ak ste si v minulosti založili firmu s viacerými spoločníkmi, no teraz máte pocit, že ďalej fungovať už nemá zmysel, no nie všetci zdieľate tento názor. Dostávate sa do sporu a to do takého, ktorý môže rozsúdiť práve rozhodcovský súd, no nezabudnite na rozhodcovskú doložku, ktorú však museli podpísať ešte na začiatku všetci budúci spoluvlastníci firmy. Pretože ani dnes nie sú výnimočné prípady keď si dvaja alebo viacero dobrých priateľov zakladá spoločnú firmu a následne práve podnikanie rozvráti ich priateľstvo a potom sa hádajú tak, že si ani nevedia prísť na meno. Opatrnosti nikdy nieje dosť a zvlášť v dnešnej dobe to platí dvojnásobne. A práve rozhodcovská doložka vás ochráni, pred zdanlivo neriešiteľnými situáciami a poskytuje ochranu všetkým zúčastneným stranám. A preto ak si zakladáte firmu rozhodne by ste na ňu nemali zabudnúť.

Ak si však neviete rady v inej oblasti, napríklad v oblasti vymáhania financií alebo nezaplatených pohľadávok, exekúcia je jedinou možnosťou a tu pomôže JUDr. Kamil Liška.

Mali by sme si uvedomiť, že exekúcia je dôležitým prostriedkom vymožiteľnosti práva v Slovenskej republike v ktorej ako všetci vieme sú s týmto značné problémy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ako sa domôcť spravodlivosti bez súdov, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *