Ako sa dá sporiť v ZUNO

Sporiace účty sú charakteristické ako krátkodobý vkladový produkt, ktorý je vhodný najmä pre tých klientov, ktorí majú záujem sporiť si peniaze, no na druhej strane chcú mať svoje finančné prostriedky kedykoľvek k dispozícii. Na sporiaci účet si klient odkladá tú časť svojho príjmu, ktorú nespotrebuje a chce ju usporiť. Základným rozdielom medzi bežným a sporiacim účtom je fakt, že peniaze uložené na bežnom účte sa neúročia.

ZUNO ponúka svojim klientom dva typy sporiacich účtov. Prvý z nich sa nazýva SPORENIE a primárne slúži na sporenie peňazí. Tento typ sporiaceho účtu je vhodný pre tých klientov ZUNO, ktorí chcú mať svoje peniaze v prípade nepredvídateľných situácií k dispozícii. Výhodou SPORENIA je záruka, že neprídete ani o jediný cent a svoje peniaze môžete kedykoľvek vyberať. Obmedzovaní nie ste žiadnym minimálnym vkladom či zostatkom a všetky vklady či výbery sú bez poplatkov. ZUNO vám úroky pripíše na konci každého mesiaca a tak, ako pri všetkých produktoch od banky ZUNO, aj pri SPORENÍ môžete rátať s férovým prístupom, bez skrytých poplatkov či zavádzajúcich podmienok. V ZUNO môžete mať až 10 SPORENÍ naraz a sporiť si môžete až v štyroch menách.

Druhým sporiacim účtom v ZUNO je SPORENIE PLUS, vďaka ktorému pri rovnakom prístupe k svojim peniazom, zarobíte viac. ZUNO vás vyšším úrokom odmení vtedy, ak ste počas mesiaca peniazmi nedisponovali. Úroky vám pripíše vždy na konci mesiaca, pričom prevody na alebo zo SPORENIA PLUS sú bezplatné. Opačná situácia však nastáva v prípade, ak si počas mesiaca zo SPORENIA PLUS nejaké peniaze vyberiete. ZUNO vám za takýto mesiac úroky nepripíše. Rovnako ako pri SPORENÍ, ani pri SPORENÍ PLUS nie ste limitovaní minimálnym vkladom či zostatkom na vašom sporiacom účte. Kým SPORENÍ môžete mať aj desať, SPORENIE PLUS môžete mať iba jedno a peniaze ši šetríte iba v eurách.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ako sa dá sporiť v ZUNO, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *