Ako gazdinke opäť pizza zachutila

Jedlo je mojou vášňou. Rada ho pripravujem, ovoniavam, ochutnávam. Občas zájdem do reštaurácie, občas si niečo objednám, no najradšej šantím v kuchyni sama. Už len pre rozšírenie obzorov a načerpanie inšpirácie sa snažím jesť vonku aspoň raz do týždňa. Keď už niekam idem, starostlivo si vyberám miesto, kde sa dá dobre najesť. Ide mi predovšetkým o pôžitok, až potom nasleduje uspokojenie hladu.

Aj keď reštaurácie nenavštevujem často, myslím, že ich mám, hlavne v Bratislave, pobehaných dosť. Snažím sa totiž vyhľadávať vždy nové a nové miesta, ktoré oslovia môj žalúdok. Typická slovenská kuchyňa, národné špeciality, cestoviny, mäso, zelenina či koláče. Nie som vyberavá, pochutím si snáď na všetkom, pokiaľ je to dobre pripravené a chutné.

Ochutnávka týždňa: pizza

Približne pred šiestimi mesiacmi sme sa s kamarátkou, tiež vášnivou kuchárkou aj „jedáčkou“, dohodli, že si budeme robiť tzv. tematické týždne. Čo to znamená? Vopred sa dohodneme, aké jedlo (cestoviny, šalát, kuracie mäso, bravčové, pizzu, syr…) chceme v daný týždeň ochutnať, vyhľadáme si reštauráciu, v ktorej sme ešte nejedli, dohodneme si čas a vyberieme sa na ochutnávku. Je to zaujímavé a nás to jednoducho baví.

Minulý týždeň sme sa rozhodli, že ochutnáme klasiku, a teda pizzu. Dávno sme ju nejedli a zaujímalo nás, ako na tom niektoré bratislavské pizzerie sú. Konkrétne jedna, o ktorej sme počuli, že je, napriek svojmu názvu, v rukách čisto ženského personálu. Keďže v King of pizza robia len rozvoz burger Bratislava, s kamarátkou sme sa rozhodli pre malý návrat do študentských čias. Papuče, film, pizza, víno a ideme. Nečakali sme nejaký extra kulinársky zážitok, veď išlo o pizzu, no napriek tomu sme boli milo prekvapené.

Tenké cesto je základ

Rozvoz pizze v Bratislave nie je otázkou pár minút, no ani sme sa nenazdali a zazvonil zvonček. Pizza bola čerstvá, ešte teplá a za dobrú cenu. Čo nás milo prekvapilo, bol dovoz do Chorvátskeho Grobu zdarma. Nuž, služby fajn, ešte skontrolovať to najpodstatnejšie. Musím uznať, že moja Quattro Stagioni chutila výborne. Bolo cítiť, že šunka je čerstvá. A tie artičoky! Čo sa týka cesta, som zástancom toho, že má byť hlavne tenké a chrumkavé. To bolo splnené a my sme si tak vychutnali oddychový večer pri filme. Nie sme veľké fanúšičky pizze, no táto bola určite jednou z tých lepších, ktoré sme ochutnali.

hamburger-494706_640

Čo bude ďalšie?

Keď ma niečo zaujme, zisťujem o tom viac, a tak to bolo aj s firmou King of pizza. Dozvedeli  sme sa, že robia aj rozvoz burgrov v Bratislave, takže jedna z ďalších tematických ochutnávok je istá. Po ochutnávke sa s vami podelím o názor, či ide o top burger mesta Bratislava. Zatiaľ môžem odporučiť pizzu, ktorá príjemne prekvapila a dosvedčila, že skutočne dobrú pizzu nájdeme aj v našich končinách.

 Pridávam link na stránku www.kingofpizza.sk  pre prípad, že ste práve hladní a máte chuť na kvalitnú pizzu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *