Ako elegantne a profesionálne na firemnú prezentáciu?

S projektormi a projekčnými plátnami sa dnes stretneme takmer na každom kroku – v školiacich miestnostiach, zasadacích miestnostiach, školách či v konferenčných sálach. Že ste prezentačnou technikou ešte nevybavili aj vašu firmu? Neváhajte už ani minútu. Moderná technika vám uľahčí prácu a vaša prezentácia bude na vyššej úrovni.

 

Projektor je základ

Základom prezentácie je odpovedajúci projektor. Môžete ho mať zavesený fixne na strope, alebo si k nemu dokúpiť vozík pre projektor, vďaka ktorému budete mať projektor stále na dosah a budete ho môcť presúvať z miesta na miesto. Ak nechcete alebo nemôžete premietať priamo na stenu, pomôžte si vysúvacím projekčným plátnom. Môže byť zavesené, alebo na stojane, ovládané manuálne, alebo elektricky.

V prípade projektora je najdôležitejšie uvedomiť si, k čomu ho budete používať a na základe toho si vybrať správny model s potrebnou technológiou a rozlíšením. Budete projektor používať len k prezentácii textu a obrázkov, alebo budete premietať aj videá? Bude v miestnosti vždy zhasnuté svetlo, alebo budete premietať aj za svetla?
Projektory sú opatrené LCD, alebo DLP technológiou. Každá prináša niečo iného. Obecne sa dá povedať, že DLP projektor je o niečo profesionálnejší, čo sa tiež odráža na vyššej cene. Má lepšie podanie farieb, vyšší kontrast, je menej hlučný a kvalita obrazu je trvanlivejšia. Oproti LCD projektoru máva ale menej funkcií a ako už sme povedali, je drahší.

LCD projektor by sme vám preto odporučili pre menej náročné projekcie, ako sú texty a obrázky, DLP si zaopatrite v prípade, kedy potrebujete, aby mala prezentácia vysokú kvalitu.

 

Prezentácia „po starom“

Ak chcete niečo prezentovať, určite sa nezaobídete bez tabule. Tabula je skvelým prezentačným prostriedkom, na ktorí môžete veľmi jednoducho vyjadriť svoje myšlienky. Bude sa vám viac hodiť magnetická, nemagnetická alebo kombinovaná? Magnetická tabula je vhodná v prípade, kedy si potrebujete pri prezentácii pomôcť papierovými dokumentami, ktoré si jednoducho pripnete na tabuľu. Taká tabula sa hodí tiež pre vašu osobnú potrebu, keď si potrebujete písať poznámky a zároveň mať na nej prichytené dôležité dokumenty.

Druhov tabúľ je naozaj veľa. Existujú nástenné, mobilné, tabule môžu mať rôzne rozmery a dokonca aj farby. Výrobcovia sa nezastavili len u bielych tabúľ, na trhu sú aj černe, rúžové či napr. zelené tabule.

 

Niečo len pre vás

K písaniu osobných poznámok, ale tiež na dôležité odkazy, vám poslúži nástenka. Mnoho z nás ju veľmi rado používa tiež len tak pre potešenie, na pripnutie fotiek našich blízkych či radostných spomienok. Kancelárska nástenka má jednoducho veľa využití. A ako u všetkého ostatného, ani v jej prípade sa výrobcovia neuspokojili len s jedným druhom výrobku. Nástenky môžu byť korkové, samolepiace, filcové alebo dizajnové. V prípade samolepiacich násteniek si nemusíte lámať hlavu nad špendlíkmi a pripináčikmi. Vďaka lepiacemu povrchu na nich budú papiere držať aj bez týchto nebezpečných pomôcok. Samolepiace nástenky sa tak hodia najme všade tam, kde sa pohybujú deti.

Nástenky môžu mať kovový alebo drevený rám a rôzny rozmer. Ten si vyberajte podľa toho, koľko toho chcete mať na nástenke pripevneného.

Dizajnové nástenky sú tu pre tých, ktorým veľmi záleží na vzhľadu ich kancelárie. Ak pre vás nástenka nie je len prostriedok na zaznamenávanie informácii, ale chcete, aby bola tiež dizajnovým doplnkom vašej kancelárie, poobzerajte sa práve po takých nástenkách.

Ako vidíte, možností prezentácie je veľa. Či už zvolíte moderné technológie v podobe projektoru, alebo vám postačí klasický tabuľa, vždy je najdôležitejšie uvedomiť si, k čomu budete daný prostriedok používať. Len vďaka tomu si vyberiete ten pravý pre vás, ktorý vám dokonale poslúži.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *