Aké sú možnosti pri laserovej operácii očí?

Laserová operácia očí sa stala veľmi populárnou a obľúbenou metódou pre odstránenie očných chýb a zlepšenie stavu zraku. Na trhu sú však desiatky kliník, názvov laserov a metód. Ako si vybrať tú správnu?

 

Prečo je v súčasnosti tak veľmi obľúbená?

Laserová operácia očí je jednoduchou operáciou, ktorá si nevyžaduje hospitalizáciu a navyše vám zlepší zrak raz a navždy. Možno sa aj vy nachádzate v situácii rozhodovania, či ju podstúpiť alebo nie. Prinášame vám preto prehľad jednotlivých existujúcich metód korekcie očí laserom.

 

Základné typy metód

Existujú 2 typy postupov pri laserovej operácii očí:

 

  • povrchové metódy

Povrchové postupy patria medzi tie tradičné a najstaršie. Ich základom je odstránenie epitelu rohovky, ktorý spôsobuje bolestivé hojenie.

Sem môžeme zaradiť:

  • PRK – mechanické odstránenie rohovkového tkaniva bez roztoku alkoholu
  • LASEK – odstránenie rohovkového tkaniva mechanickým spôsobom s použitím 20 % roztoku obsahujúceho alkohol
  • No Touch – odstránenie rohovkového epitelu pomocou excimérového lasera
  • hĺbkové metódy

 

Tento typ postupov poskytuje možnosť vykonať korekciu priamo vo vnútri rohovky a nevyžaduje si odstránenie rohovkového epitelu. Preto sa po operácii vyskytuje len mierna alebo žiadna bolesť. Tieto zákroky sú medzi pacientmi najobľúbenejšie.

 

Patria sem 2 metódy:

  • Z-LASIK –  ide o dvojfázovú metódu využívajúcu excimerový aj femtosekundový laser. Najskôr na scénu vstupuje femtosekundový, ktorý vytvorí na rohovke kúsok tkaniva na odklopenie (tzv. flap). Potom je následne použitý druhý laser, ktorým sa vykonáva samotná korekcia. Výsledkom tohto zákroku je bezbolestné hojenie a videnie už po niekoľkých hodinách.
  • ReLEx Smile – tento typ je najbezpečnejším a tým najlepším laserovým zákrokom – preto za neho zaplatíte možno aj trojnásobne viac ako za povrchovú úpravu laserom. V tomto prípade nedochádza k poškodeniu epitelu rohovky a používa sa len femtosekundový laser pre korekciu očnej chyby. Vo vnútri oka sa vytvorí objekt (tzv. lentikula). Na základe jej odstránenia budú vaše oči ako nové.

 

Vyberte si kliniku so širšou ponukou laserových metód

Iba na tých očných klinikách, ktoré majú k dispozícii na výber z viacerých laserových zákrokov, nájdete zákrok presne pre vás. Vhodnou voľbou by mala byť klinika využívajúca najmodernejšie prístroje, ktorá by vám poskytla tú najlepšiu laserovú operáciu očí. Bratislava disponuje mnohými modernými klinikami so skúsenými a špičkovými očnými chirurgmi.

Správnu metódu pre korekciu očí laserom vám však najskôr musí určiť alebo odporučiť len lekár na základe vyšetrenia. Môžete sa s ním poradiť o najvhodnejšej technike a “ušiť si” tak operáciu na mieru.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *