Ak chcete podnikať, potrebujete podnikateľský účet

Hlavne začínajúci živnostníci si lámu hlavu nad množstvom povinností, ktoré ich v súvislosti s podnikaním čaká. Okrem množstva registrácií, účtovných starostí a samozrejme zháňania prvých zákaziek je jednou z dôležitých povinností založiť si podnikateľský účet.

Banky sa predháňajú v reklamách a ponukách tých najvýhodnejších produktov a je skutočne ťažké vybrať si medzi nimi ten najlepší. Preto vyberajte pozorne a preštudujte si všetky podmienky, ktoré budete musieť dodržať, aby ste získané služby mohli využívať čo najdlhšie.

Keď sme porovnali jednotlivé podmienky, ktoré musíte splniť, aby ste si účet pre podnikateľa mohli vôbec založiť, vyšlo nám, že najjednoduchšie je to v mBank. Stačí vám predložiť občiansky preukaz a doklad, že ste podnikateľ (napr. živnostenský list). Žiadne výkazy, daňové priznania, doklad o pridelení IČO a pod. Ušetríte kopec času a účet máte založený v podstate obratom. A aké ďalšie výhody vám mBank Biznis účet prinesie?

● Nemusíte platiť mesačné poplatky za vedenie účtu. Tým ročne v porovnaní s niektorými inými bankami ušetríte až 60-70 Eur.

● Za každú transakciu kartou dostanete 1% z objemu transakcie späť.

● Ak si z bankomatu vyberiete vždy minimálne 70 Eur, máte výbery nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí úplne zadarmo.

● Neplatíte nič za trvalé príkazy, inkasá, ani za odchádzajúce a prichádzajúce platby. Prevody v rámci SEPA sú takisto zadarmo.

 

Začiatky podnikania sú hlavne o investíciách

Ak ste práve rozbehli podnikateľskú dráhu, určite počítate s tým, že kým spravíte prvý veľký obchod a zisk sa ako-tak ustáli, budete musieť hlavne investovať. Je samozrejme výhodné, ak sú to investície do vecí úzko súvisiacich s podnikaním, aby ste mali možnosť zahrnúť ich do daňového priznania.

Tieto začiatočné investície sú finančne najnáročnejšie, pretože vyžadujú kapitál, ktorý ale vy chcete práve podnikaním získať. Avšak bez nich len veľmi ťažko obchod rozbehnete. Aj v tomto smere je možné obrátiť sa na mBank. Určite by vám pomohla napríklad pôžička 10000 Eur, ktorú využijete či už na kúpu auta, ktorým cestujete na obchodné schôdzky alebo rozvážate tovar, zariadenie kancelárie alebo zabezpečenie výrobných strojov. Bez možnosti získať kapitál sa len veľmi ťažko pohnete dopredu a finančné inštitúcie vedia, že len s pomocou kvalitných výrobných prostriedkov je možné dosiahnuť dlhodobý zisk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *