6 najčastejších opráv áut

V tomto rýchlo sa rozvíjajúcom svete môže byť riadenie vášho osobného a profesionálneho života naozaj hektické. Ak nemáte svoj vlastný osobný spôsob dopravy, život môže byť ešte hektickejší. Aby ste si uľahčili život, mali by ste pre seba nájsť jednoduchší a spoľahlivejší spôsob dopravy. Preto sa oplatí investovať do auta. Nezabúdajte však, že aj po kúpe auta musíte rátať s nákladmi na jeho opravy. Tomu sa nevyhne žiadny majiteľ automobilu. Auto je stroj. A tak ako sa robí repas turba pre stavebné stroje alebo sa v nich vymieňa olej, to isté je potrebné spraviť aj s autom. Poďme sa spolu pozrieť na najčastejšie opravy áut.

 

  1. Výmena zapaľovacej sviečky

Zapaľovacie sviečky sú malou súčiastkou, ktorá môže spôsobiť obrovské problémy. Ich úlohou je zapáliť palivo vo vašom motore a pomôcť mu naštartovať. Samotné sviečky sú lacné a môžete si ich vymeniť sami, ak viete ako. Avšak ak sú nainštalované nesprávne, môžu spôsobiť poškodenie vášho auta, takže asi budete chcieť, aby sa o to postaral profesionál.

 

  1. Utiahnutie uzáveru paliva

Voľné čiapky na palivo sú v skutočnosti hlavným dôvodom, prečo sa rozsvieti kontrolka motora v automobile. Ak ich neutiahnete pevne, bude vás to niečo stáť, pretože to spôsobí, že plyn bude klesať (znamená to, že palivo sa bude míňať rýchlejšie a budete musieť plniť svoju nádrž častejšie).

 

  1. Brzdy

Všetci dobre vieme, prečo je dôležité mať v poriadku brzdy. Opravy môžu mať formu výmeny brzdových doštičiek, ktoré sa pri používaní prirodzene opotrebujú a nie sú príliš nákladné na opravu. Tento typ opravy môže tiež pokrývať brzdové potrubia, opravu kotúča, bubna a rotora.

 

  1. Zmena oleja

Každých 5 000 kilometrov potrebujete vymeniť olej v aute, aby bol motor v najlepšom možnom stave. Dôvodom je jednoducho skutočnosť, že časom sa v automobilovom oleji vytvárajú nečistoty, ktoré znižujú schopnosť vášho motora mazať. Záznamy o častých zmenách oleja znamenajú, že vaše auto je považované za cennejšie, keď ho predávate.

 

  1. Opravy a zmeny pneumatík

Bez dobre nafúknutých pneumatík stratíte rýchlosť, kontrolu a palivovú úspornosť, a preto je potrebné, aby ste si  dávali pozor na to, či nedochádza k úniku vzduchu alebo či nie sú príliš opotrebované a nepotrebujú vymeniť. Lepšie je ich včasne nahradiť ako riskovať haváriu.

 

  1. Oprava turbodúchadiel

Vďaka základnej oprave túrbodúchadla môžete vyriešiť chyby, ktoré sú charakterizované miernymi únikmi oleja a zväčšenou voľou rotora. Tieto chyby spôsobujú zníženie výkonnosti vozidla, dymivosť a tiež môžete počítať s nadmernou spotrebou oleja. Repas turba pre osobné auto so sebou prináša výmenu radiálnych aj axiálnych ložísk.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
6 najčastejších opráv áut, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *