4 veci, ktoré musíte zvážiť pred kúpou výrobníka ľadu

Pred tým, ako si zaobstaráte výrobník ľadu, musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov.

 

1. Tvar ľadu

Výrobníky ľadu vyrábajú ľad v troch základných podobách.

Kockový ľad je najlepší na miešanie drinkov. Dôvodom sú jeho ostré hrany, ktoré drink dokonale premiešajú. Tieto výrobníky sú ale o niečo hlučnejšie a môžu teda pôsobiť rušivo.

Ďalšou alternatívou je kužeľovitý ľad. Ide o najčastejší typ, ktorý sa hodí do klasických nápojov a kokteilov. Jeho výhodou je tichá prevádzka a menší výkon. Môže byť s dutinkou alebo bez. Ľad bez dutinky je lepší, pretože sa tak rýchlo neroztopí a drink si tak dlhšie zachová svoju chuť.

Posledným typom je drvený ľad, ktorý sa používa napríklad na výrobu Mojita. Investícia do výrobníka drveného ľadu je o čosi vyššia, ale oplatí sa vám, pretože nebudete musieť ľad drviť ručne.

 

2. Veľkosť ľadu

Aj tu máte k dispozícii až 3 veľkosti. Malý ľad je praktickejší, a hodí sa do nápojov, ktoré sa majú piť rýchlym tempom. Stredný ľad sa používa najčastejšie, topí sa pomalšie a dodá drinku príťažlivý vzhľad. Veľký ľad je vhodný do nápojov ako whisky, na ktorom si môžete pochutnať po náročnom dni. Udržiava nápoj chladný po dlhšiu dobu a topí sa najpomalšie.

 

3. Zásobník výrobníka ľadu a jeho veľkosť

Čo sa veľkosti týka, najlepšou voľbou je veľkosť, ktorá sa rovná polovici výkonu výrobníka ľadu. Zo zásobníka musíte ľad v priebehu dňa vyberať, aby ste ho udržiavali v chode.

 

4. Chladenie výrobníka ľadu

Lacnejším variantom je výrobník chladený vzduchom. Musí byť ale umiestnený v miestnosti, ktorá je chladnejšia a ľahko vetrateľná. Model chladený vodou spotrebuje viac vody, čo znamená, že jeho prevádzka je nákladnejšia. V tomto prípade ale nemusíte riešiť jeho umiestnenie. Zaobstarajte si aj kvalitné výčapné zariadenie. Môžete ho využívať aj doma a doplniť ním tak sadu slúžiacu na domáce varenie piva.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *