4 príjemné benefity, ktoré vám ponúkne micelárna voda

Na trhu je veľa čistiacich, tonizujúcich a pleť osviežujúcich prípravkov. Jeden však medzi ostatnými vyniká: micelárna voda. Nejde o obyčajnú H2O z vodovodu, ale o produkt, ktorý by mala mať vo výbava každá žena. Čím je micelárna voda taká výnimočná? Predsa drobnými čiastočkami, ktoré sa nazývajú micely. Tie sú schopné zachytávať a odstraňovať nečistoty z pokožky, zároveň však pleť nezbavujú jej prirodzených lipidových vrstiev.

Micelárna voda je momentálne veľkým trendom najmä kvôli svojej multifunkčnosti. Môže sa používať ako čistiaci prostriedok, toner, odstraňovač make-upu, ale tiež ako zvlhčovač pokožky. Jej vlastnosti a širokospektrálne použitie robia z micelárnej vody skvelú investíciu pre každého, kto hľadá spoľahlivý čistiaci kozmetický prípravok. Predstavujeme vám 4 rôzne spôsoby, ako micelárnu vodu začleniť do rutinnej starostlivosti o pokožku.

 

1) Micelárna voda na tónovanie pokožky

Micelárnu vodu je vhodné používať ako toner. Dokáže z povrchu pleti vytiahnuť prebytočné tukové vrstvy a nečistoty, zároveň tiež preplachuje póry. Jednoduchá receptúra je veľmi podobná vode, no vďaka micelám získava micelárna voda výborné čistiace vlastnosti. Oproti bežným tonerom má výhodu v tom, že neobsahuje agresívne zložky odstraňujúce prirodzené tukové vrstvy pleti. Prípravok stačí naniesť na vatový tampón a jemne ním prechádzať po tvári.

 

2) Jemný odstraňovač make-upu

Odstraňovanie make-upu nemusí byť boj, ani by nemal byť. Rozhodne nie s micelárnou vodou, ktorá je na odstraňovanie make-upu ideálna. Dá sa použiť na odstránenie make-upu z tváre aj okolia očí súčasne. Použitie prípravku je jednoduché a veľmi osviežujúce. Overené a kvalitné micelárne vody neobsahujú alkohol a na tvári nikdy neštípu. Sú teda vhodné a absolútne bezpečné aj pri používaní v oblasti očí.

 

3) Čistenie tváre bez oplachovania

Micelárna voda sa skvele hodí aj na ľahké umytie či osvieženie tváre. Jej zloženie je jednoduché a konzistencia príjemná a ľahká. Jednoducho sa aplikuje, osviežuje pleť a nezanecháva na nej pocit mastnoty, ktorý ste možno zažili pri mydlách a niektorých odstraňovačoch make-upu. Micelárnu vodu netreba oplachovať, pretože dodáva pokožke výživu a potrebnú hydratáciu.

 

4) Použiteľná aj na cestách

Vzhľadom na to, že použitie micelárnej vody nevyžaduje oplachovanie, je dokonalým riešením na cestách. Je skvelá ako osviežovač pleti po tréningu vo fitness-centre, hodí sa však aj ako výbava a prvá či posledná pomoc pri kempovaní. Micelárnu vodu si so sebou môžete vziať aj do lietadla, najmä vtedy, ak letíte nočnou linkou. Vašu rutinnú starostlivosť o tvár a pleť nemusíte zanedbať ani v lietadle!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
4 príjemné benefity, ktoré vám ponúkne micelárna voda, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *